Verslas

2021.01.22 22:11

Personalo atranka pandemijos akivaizdoje: nuotolinio darbo galimybė tokia pat svarbi, kaip ir geras atlyginimas

Izabelė Pukėnaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.01.22 22:11

Personalo atrankos specialistai ir darbdaviai pastebi per pandemiją pasikeitusias darbuotojų paieškos tendencijas – žmonės darbo pokalbiuose dalyvauja daugiau žinodami apie įmonių finansinę padėtį, labiau domisi galimybėmis dirbti iš namų, tikisi lankstesnio darbo grafiko.

Šie aspektai į antrąsias eiles nustumia iki pandemijos darbuotojams svarbius dalykus, tokius kaip įmonės įsitraukimas į labdarą ar žaliosios iniciatyvos. Smulkiojo verslo atstovai sako per pandemiją ypač pralaimintys kovą dėl geresnių darbuotojų didiesiems darbdaviams, nes šie gali pasiūlyti daugiau garantijų.

Pokalbiai dėl darbo daugeliui prasideda per vaizdo skambutį. „Omnisend“ teigia per abu karantinus pasamdę 22 darbuotojus, jų atranka vyko internetu, darbo pradžia taip pat. Įmonės vadovai pastebi, kad žmonės dažniau klausia apie galimybę dirbti iš namų, lanksčias darbo valandas ir įvairią pagalbą darbuotojams.

Žinios. Abiturientams šiemet nereikės laikyti lietuvių kalbos ir literatūros įskaitos

„Mūsų atveju, mes samdome psichoterapeutus, vedame grupinius užsiėmimus, kurie padeda išgyventi šitą sunkią situaciją. Mes matome, kad darbuotojai tai vertina ir jie turi tokį lūkestį. Ir dar aiškus lūkestis yra įmonės finansinis stabilumas, kaip įmonei sekasi įgyventi pandemiją, ar tai nėra darbas, į kurį ateisiu, bet po poros savaičių neliks viso verslo“, – LRT TELEVIZJAI dėsto „Omnisend“ direktorius Rytis Laurinavičius.

Per pandemiją pasamdytas Edgaras Vaninas sako darbovietės ieškojęs ne tik pagal profesiją, bet ir norėjęs dirbti tarptautinėje įmonėje.

„Ji atsineša priedus, tokius kaip, pavyzdžiui nemokamas psichologo konsultacijos ar fiziniai užsiėmimai per „Zoom“ su jogos mokytojais, tokios kompanijos labiau linkusios padėti darbuotojams, pavyzdžiui įsirengti namų ofisą“, – supažindina Klientų aptarnavimo specialistas techniniams klausimams E. Vaninas.

Smulkiojo verslo atstovai sako, kad konkurencinėje kovoje dėl geresnių darbuotojų per pandemiją dažnai negali pasiūlyti to paties, kaip didieji darbdaviai, bet tiki, kad tokia tendencija laikina.

„Smulkiosios įmonės, pavyzdžiui, tokios mikro, kurios šiuo metu plečia savo veiklas ypač dirbdami ne fizinėse parduotuvėse, o per e-paruotuves parduodami savo gaminius, tai jie darbuotojų ieškosi tarp artimųjų, pažįstamų ir net nesikreipia į tas įdarbinimo firmas“, – teigia Šiaulių verslo inkubatoriaus vadovas Alius Valys.

„CV Online“ atstovė sako pastebinti, kad per pandemiją skelbimai, kuriuose nurodoma galimybė dirbti iš namų, sulaukia keliskart daugiau paspaudimų, o ši galimybė tokia pat svarbi, kaip ir geras atlyginimas.

„Ir motyvaciniuose krepšeliuose, ir papildomas sveikatos, medicinos draudimas, ir sveikatinimo paslaugos, ir papildomos laisvos dienos ligos atveju, ir papildomos laisvos dienos. Tokios įmonės jau prieš kurį laiką suteikdavo galimybę dirbti iš namų ir tai nebuvo naujiena pereinant į karantino sąlygas“, – mano „CV Online“ rinkodaros vadovė Rita Karavaitienė.

„Situacija privertė darbdavius susimąstyti, ar tai yra ta komanda – ir specialistai, ir vadovai, – su kuriais galima vystyti verslą sudėtingomis sąlygomis. Darbdavys tikisi sudėtingoje situacijoje lojalumo, susitelkimo, o darbuotojas, vertindamas per savo jautrumo prizmę, vertina, ar darbdavys elgiasi teisingai tokiose situacijose“, – sako personalo ekspertė Žaneta Venskavičienė.

Personalo atrankos specialistai teigia, jog pandemijos patirtis nebūtinai buvo bloga ir spėja, kad ateityje bent pirmus atrankos dėl darbo pokalbius rengs nuotoliniu būdu.