Naujienų srautas

Verslas2016.04.06 16:36

Kovą įregistruota beveik 30 tūkst. laisvų darbo vietų

BNS 2016.04.06 16:36

Kovo darbo rinkos tendencija – darbų daugėja, o bedarbių mažėja. Lietuvos darbo biržos duomenų registre balandžio 1 d. buvo 160,8 tūkst. bedarbių – 6,6 tūkst. mažiau nei vasarį. Darbo biržoje įsiregistravę sudarė 8,9 proc. visų šalies darbingo amžiaus gyventojų. Beveik 30 tūkst. darbo pasiūlymų per mėnesį pateikė šalies darbdaviai, iš jų – 27,6 tūkst. neterminuotam darbui. Darbo jėgos paklausa, palyginti su vasariu, augo sparčiau – net 38 proc. – nuolatiniam darbui. 

Kovą labiausiai sujudo miškų ūkio sektorius – padaugėjo laisvų darbo vietų judamųjų žemės ir miškų ūkio įrenginių operatoriams ir miškų ūkio darbininkams, taip pat pateikta gerokai daugiau darbo pasiūlymų technologijų ir gamybos inžinieriams. Darbo rinkoje paklausūs išlieka sunkiasvorių sunkvežimių ir krovininių transporto priemonių vairuotojai, pardavėjai, lengvųjų automobilių ir furgonų vairuotojai, reklamos ir rinkodaros specialistai, virėjai, siuvėjai, statybininkai ir suvirintojai. 

Praėjusį mėnesį teritorinių darbo biržų specialistai į darbo rinką padėjo sugrįžti 25,4 tūkst. darbo ieškančių žmonių. Palyginti su vasariu, įdarbinimas padidėjo beveik 13 proc. – 14,6 tūkst. neturinčių darbo asmenų pradėjo dirbti, iš jų 12,9 tūkst. – pagal neterminuotas sutartis. Savarankiškos veiklos, įsigiję verslo liudijimus iki 6 mėn., ėmėsi 6,3 tūkst. bedarbių. Kovą 16,5 proc. šoktelėjo ir nusiųstų bedarbių skaičius į aktyvios darbo rinkos politikos priemones – 4,5 tūkst. dalyvaus remiamojo įdarbinimo priemonėse ir įgys paklausias profesijas bei kompetencijas, iš jų – 600 suteikta parama darbo vietoms steigti.

Kovą į teritorines darbo biržas kreipėsi 19,7 tūkst. darbo ieškančių žmonių – 1,2 tūkst. mažiau negu vasarį. 

Daugiausia bedarbių buvo registruota Ignalinos – 17,5 proc., Lazdijų – 15,8 proc. ir Kalvarijos – 15,2 proc. savivaldybėse. Mažiausiai darbingo amžiaus gyventojų bedarbiais registruota Elektrėnuose – 5,3 proc., Šiauliuose – 6 proc. ir Vilniuje – 6,2 proc. Tarp didmiesčių didžiausias bedarbių skaičius išliko Panevėžyje – 8,1 proc., tačiau tai yra gerokai mažiau – 0,8 proc. punkto už šalies vidurkį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi