Verslas

2016.04.06 15:36

Premjeras: pieno gamintojams šiemet bus skiriama 60,5 mln. eurų parama

LRT.lt2016.04.06 15:36

Trečiadienį ministrų kabinetas pasitarime aptarė priemones, padėsiančias spręsti susidariusią krizę šalies pieno sektoriuje. Ministro pirmininko Algirdo Butkevičiaus teigimu, pieno gamintojams bus teikiama tiek nacionalinė, tiek ir Europos Sąjungos (ES) parama, kuri jau artimiausiu metu padės bent iš dalies likviduoti nuostolius, rašoma pranešime spaudai. 

„Vyriausybė supranta sudėtingą pieno gamintojų padėtį ir aktyviai ieško būdų, kaip sušvelninti ūkininkų patiriamus nuostolius. Noriu patikinti, kad imamės visų priemonių susidariusiai situacijai spręsti tiek nacionaliniu, tiek ir ES lygmeniu. Todėl šiais metais pieną gaminantiems ūkiams iš viso bus skirta 60,5 mln. eurų paramos“, – sako premjeras A. Butkevičius.

18 mln. eurų nacionalinė finansinė parama bus skiriama pieno gamintojams, kurių valda registruota ne vėliau kaip iki kovo 1 d., o pienas parduotas gruodžio, sausio ir vasario mėnesiais. Taip pat parama bus teikiama tiems pieno gamintojams, kurių karvių skaičius siekia ne daugiau 100.

Taip pat tęsiama ir pereinamojo laikotarpio nacionalinė parama, kuri sudaro 17,2 mln. eurų. Ji bus mokama už 2006–2007 kvotos metais pristatytą pieno kiekį ir tiems pieno gamintojams, kurie šiuo metu laiko pienines karves.

Be to, pasinaudojant ES susietąja parama, numatyta skirti 25,3 mln. eurų už pienines karves ir 4,6 mln. eurų už pieninių veislių bulius.

Vyriausybės vadovas pabrėžia, kad dėl papildomų paramos galimybių Lietuvos ūkininkams bus toliau aktyviai tariamasi su ES vadovybe. Kovo 31 dieną Lietuvoje lankęsis ir su ministru pirmininku A. Butkevičiumi susitikęs ES žemės ūkio komisaras Philas Hoganas teigė, jog Europos Komisija (EK) yra pasirengusi leisti Lietuvai taikyti maksimaliai lanksčias sąlygas teikiant pagalbą šalies ūkininkams.

Anksčiau, kovo 9 dieną, Lietuvos premjeras laišku kreipėsi į EK Pirmininką Jeaną-Claude‘ą Junckerį su prašymu kuo skubiau imtis konkrečių veiksmų susidariusiai situacijai gerinti.