Verslas

2021.01.22 16:31

„Sodros“ vadovė apie nedarbo išmokas: „Blogiausias laikas praeityje“

Balnanosienė: tik 5 proc. subsidijas gavusiųjų papildė bedarbių gretas
Sniegė Balčiūnaitė, BNS2021.01.22 16:31

Nedarbo išmokas 2020-ųjų pabaigoje gavo mažiau žmonių nei anksčiau, sako „Sodros“ ir Užimtumo tarnybos vadovės. Pasak jų, šiuo metu tik trečdalis žmonių turi pakankamą darbo stažą, kad gautų išmoką. „Sodros“ vadovė mano, kad „blogiausias laikas praeityje“.

„Palyginti su ankstesniais mėnesiais, nedarbo išmokų gavėjų augimo skaičius lėtėja. Ko gero, blogiausias laikas praeityje“, – Seimo „darbiečių“ frakcijoje penktadienį sakė Julita Varanauskienė.

Pasak jos, gruodį nedarbo išmokas gavo 90 tūkst. iš 277 tūkst. registruotų bedarbių: „Šis skaičius jau laikosi, nebeauga“.

„Jeigu dabar nedarbo išmokas gauna trečdalis žmonių, tai pernai apie 40 proc. registruotų bedarbių gaudavo nedarbo išmokas“, – sakė J. Varanauskienė.

„Sodros“ vadovės teigimu, išmokas gauna mažiau žmonių, nes dauguma neturi būtino darbo stažo, pavyzdžiui, per pastaruosius pustrečių metų nėra išdirbę bent metų, nemokėjo „Sodros“ mokesčių.

Užimtumo tarnybos vadovės Ingos Balnanosienės teigimu, reikalavimus atitiko 31 proc. besikreipusių į tarnybą žmonių: „Tik trečdalis žmonių turi pakankamą darbo stažą gauti šią nedarbo išmoką.“

Pasak I. Balnanosienės, Užimtumo tarnyboje pirmą kartą nuo karantino pernai pavasarį registravosi 57 tūkst. žmonių, visiškai nedirbusių iki pandemijos.

Ji taip pat pabrėžė, kad tokių žmonių mažėja: „Paskutinį mėnesį jau turėjome nepilnai 20 tūkst. naujų. Piko metu turėjome ir 40 tūkst., o vieną mėnesį turėjome net ir 46 tūkst.“, – sakė tarnybos vadovė.

Vidutinė nedarbo išmoka, anot J. Varanauskienės, siekia 350 eurų. Jos skiriamos praradusiems samdomą darbą ir dirbusiems bent 12 mėnesių per pastaruosius 30 mėnesių.

Balnanosienė: tik 5 proc. subsidijas gavusiųjų papildė bedarbių gretas

eveik 5 proc. darbuotojų, gavusių valstybės subsidijas dėl prastovų, papildė bedarbių gretas, sako Užimtumo tarnybos vadovė. Inga Balnanosienė sako, kad tokia padėtis nėra bloga.

„Situacija nėra bloga. Šių metų sausio 1-ąjai buvo registruota 13 tūkst., arba tik 4,7 proc. visų klientų, kurie buvo iš tų įmonių, kurios buvo remiamos taikant prastovų subsidiją“, – Seimo „darbiečių“ frakcijoje penktadienį sakė I. Balnanosienė.

Pasak jos, daugiausia – 25 proc. užsiregistravusių tarnyboje dirbo prekybos įmonėse, nemažai jų buvo iš apgyvendinimo bei maitinimo įmonių.

„Pastebėjome judėjimą tarp transporto ir logistikos sektorių. Jis buvo labai mažas – 5 proc.“, – informavo tarnybos vadovė.

Ji be kita ko pabrėžė, kad atleistieji iš saugojimo ar logistikos įmonių tarnyboje „neužsibuvo“.

„Nė vienas gyventojas atėjęs iš saugojimo ar logistikos įmonių, Užimtumo tarnyboje neužsibuvo, nes šiame sektoriuje laisvų darbo vietų pasiūla yra labai didžiulė. Įmonės persitvarko. Kurjerių yra labai daug ieškoma, sandėliavimo paslaugas teikiančios įmonės ieško darbuotojų“, – kalbėjo I. Balnanosienė.

2020 metų pabaigoje oficialus nedarbas viršijo 16 proc., o jo pikas turėtų būti pasiektas vasarį, neseniai sakė Užimtumo tarnybos vadovė.