Verslas

2021.01.22 11:31

Nausėda sureagavo į verslininkų norą privačiai skiepyti darbuotojus: šioje rinkoje su pinigais ne kažin ką nuveiksi

Gabrielė Sagaitytė, LRT.lt2021.01.22 11:31

Reaguodamas į kai kurių verslininkų norą skiepyti savo darbuotojus net ir už didesnę nei rinkos kainą, prezidentas Gitanas Nausėda pabrėžė, jog šiuo metu tam iš esmės nebūtų galimybės, nes esamoje vakcinavimo rinkoje „su pinigais ne kažin ką nuveiksi“.

Dalis verslininkų neseniai pareiškė, kad norėtų ir dabar privačiai skiepyti savo darbuotojus bei būtų pasiryžę už vakcinas mokėti ir didesnę nei rinkos kainą, tačiau tam esą nėra galimybių.

Vertindamas verslininkų pasipiktinimą, prezidentas teigė, jog, jeigu šiuo atveju kalbama apie „Modernos“ vakcinos pirkimą komercinėmis kainomis, klausimas yra „dirbtinai išpūstas“.

„Kiek man žinoma, vakcina, pagal susitarimą, Lietuvą pasiketų ketvirtą šių metų ketvirtį. Tuo metu viskas, ką kalbėjau anksčiau, byloja, kad masinį vakcinavimą mes esame pajėgūs atlikti pirmąjį šių metų pusmetį. Taip kad visokie variantai yra galim pasibaigus masiniam vakcinavimui.

Gali būti, kad bus individualūs atvejai, kad tuo metu vakcinavimo rinka atrodys visai kitaip, nes ji šiuo metu yra labai specifinė, mes turime vakcinos kiekį, kuris yra išdalytas didžiosioms valstybėms, regionams, ir toje rinkoje tiesiog su pinigais ne kažin ką nuveiksi. Veikiausiai su tais pinigais bus galima ką nors nuveikti pasibaigus antram šių metų ketvirčiui, štai kodėl šio klausimo svarstyti nėra prasmės, jeigu bus įgyvendintas planas, apie kurį šiandien kalbama. Pagal turimą informaciją, šis planas yra labai realus ir tai yra tikrai gera žinia ne tik Lietuvai, bet ir visai Europos Sąjungai“, – nuotolinėje spaudos konferencijoje kalbėjo G. Nausėda.

Prezidentas penktadienį pranešė sulaukęs Europos Komisijos (EK) pirmininkės patvirtinimo, kad Lietuva gaus pakankamai COVID-19 vakcinos dozių, leisiančių iki vasaros paskiepyti du trečdalius šalies gyventojų.

G. Nausėda teigė, kad EK pirmininkė Ursula von der Leyen patikino, jog Lietuva iki vasaros pradžios galės nuo COVID-19 paskiepyti mažiausiai 70 proc. suaugusių šalies gyventojų. Anot šalies vadovo, per pirmąjį ir antrąjį šių metų ketvirčius Lietuvą pasieks 4 mln. vakcinos dozių.

„Tai yra gerokai daugiau, nei mes šiuo metu skiepijame ir įsivaizdavome iki neseno meto“, – pažymėjo G. Nausėda.

Populiariausi