Verslas

2021.01.29 20:31

Vilkaviškis nori, kad vasarą visa Lietuva plauktų į jų kraštą, – vilios šakočiais, įdomia veikla ir gamta

Rūta Lankininkaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.01.29 20:31

Po truputį slopstant pandemijai Vilkaviškio turizmo ir verslo informacijos centras vasarą tikisi turistų antplūdžio. Vilkaviškis ruošiasi ne tik vilioti turistus, bet ir išskirtine pagal senąsias tradicijas gaminama produkcija bei įdomia veikla garsinti Vilkaviškio kraštą. „Suvalkiečiai taupūs, bet ne šykštūs“, – tvirtina Vilkaviškio turizmo ir verslo informacijos centro vadybininkė Alma Brazytė.

Vienijasi, nes nori parodyti, ką sugeba

Smulkiuosius gamintojus ir kūrėjus teko ilgai įtikinėti, kad savo produkciją žymėtų prekių ženklu „Pagaminta Vilkaviškyje“. Iš pradžių į kvietimą atsiliepė vos vienas kūrėjas, tačiau dabar net dvidešimt šešių gamintojų ir kūrėjų produkcija bus žymima patvirtintu prekių ženklu. Rajono gyventojų kepami šakočiai, sukamas medus, laukuose renkamos vaistažolės, skrudinama kava, spaudžiami aliejai ir kiti gaminiai vietinių ir turistų lauks mažose parduotuvėlėse, bendruomenėse, bus pristatomi ir į namus.

Į naują veiklą nėrusios Agnė Brazaitienė ir Agnė Kaulickienė dar ir dabar sako netikinčios, kad per trumpą laiką sulaukė tokios sėkmės. Jų gaminiai itin išpopuliarėjo per antrąjį karantiną. Šios vilkaviškietės kuria šventinę atributiką – atvirukus, lipdukus dovanų dėžutėms, stalo korteles, kvietimus.

„Trūko savirealizacijos, norėjome parodyti, ką sugebame. Džiugu, kai užsakovai vertina ir kad gali daryti, kas tau patinka. Nors sako, kad savame krašte pranašu nebūsi, manau, tai mūsų skola savam kraštui. Čia gyveni ir visą meilę atiduodi jam. Net ir Jonas Basanavičius gyveno Bulgarijoje, bet, mylėdamas gimtinę, grįžo į ją“, – abiejų kūrėjų filosofiją pristato A. Kaulickienė.

„Vilkaviškio rajone daug darbščių žmonių, visi žino, kad mes esame taupūs, bet ne šykštūs. Daug smulkiųjų gamintojų, pristatančių produktus, organizuoja įvairią veiklą. Sunku buvo prikalbinti smulkiuosius gamintojus dalyvauti mūsų projekte ir gaminius bei veiklą ženklinti prekių ženklu „Pagaminta Vilkaviškyje“. Įtraukėme aktyvias vietos bendruomenes, muziejus, kūrėjus, kad garsintų mūsų kraštą. Manau, turistai tikrai pamėgs pagal senąsias tradicijas pagamintus gaminius“, – apibendrina A. Brazytė.

Šakočiai ir ledai – ne naujiena saldumynų mėgėjams

Žynių kaime gyvenanti Jolanta Šiugždinienė sako, kad jos svajonė kepti išskirtinio skonio šakočius išsipildė prieš devynerius metus. Šeimos receptas perduodamas iš kartos į kartą, todėl Jolanta net negalvojo užsiimti kita veikla, kai išėjo iš darbo. Dabar šalia mamos kepykloje sukasi abi dukros. Šakočių kepėja tikina pasiilgusi mugių, kitų renginių, kur galėdavo ne tik pristatyti savo produkciją, bet ir gyvai pabendrauti su saldumynų mėgėjais.

„Aš esu trečioji karta. Įsigijome visą įrangą, vienu metu kepame šešis šakočius. Vienam šakočiui iškepti prireikia daugiau nei trijų valandų. Turime savo klientų, kurie atpažįsta mūsų gaminius, padėkų gauname daug. Gaminame pagal savo technologiją, kepame minkštus šakočius, tuo jie išsiskiria. Smagu, kai mugėse mus pažįsta, kad esame iš Vilkaviškio. Garsinsime kraštą ir toliau“, – pasakoja J. Šiugždinienė.

Kraštą garsina gerai žinomi Vilkaviškyje gaminami ledai. Bendrovės „Art Glacio“ tik apie 20 procentų produkcijos lieka vietos rinkoje, vilkaviškiečių ledus mėgsta vokiečiai, prancūzai, Izraelio gyventojai. Bendrovės vadovas tikina, kad pirkėjams patinka ne per daug saldūs ledai.

„Izraeliui gaminame košerinius ledus, gamybą prižiūri rabinas. Mūsų ledai gaminami iš natūralaus pieno, grietinėlės, sviesto, naudojame uogas, ne sintetinius sirupus. Galime sukurti įvairaus skonio ledų, bet jeigu jų nepirks, jie nebus populiarūs. Vilkaviškyje gaminami ledai žinomi Europoje ir ne tik. Vilkaviškiečiai, tikiu, nevalgo kitokių ledų, tik mūsų pagamintus“, – įsitikinęs bendrovės direktorius Arūnas Simutis.

Ne mažiau už krašto ribų žinomi Gižuose įsikūrusios bendrovės „Provincijos mėsa“ gaminiai. Jos įkūrėjas Rokas Naujokaitis sako, kad šeimos verslą pradėjo prieš dešimtmetį, gamyba tuomet vyko vos viename nedideliame pastate. Dabar gamyba išsiplėtė ir įrengtos naujos patalpos, o skanių gaminių pirkėjai atvyksta iš Vilniaus, Kauno ir kitų miestų.

„Atsižvelgiame į pirkėjų komentarus, gaminame pagal tradicinius receptus. Siekiame aukščiausios kokybės, kuriame naujus gaminius neskaičiuodami sąnaudų. Lašinukus, pavyzdžiui, sūdome pagal giminaičio receptą. Kai gaminys pasiteisina, darbuotojai patvirtina, kad skanu, tuomet pateikiame vartotojui. Savo parduotuvėje prekiaujame ir kitų smulkiųjų gamintojų gaminiais, pavyzdžiui, duona, konditerijos gaminiais. Džiugina, kad daugelis pirkėjų žino apie aukščiausią vilkaviškiečių gaminamų produktų kokybę ir ją vertina“, – tvirtina R. Naujokaitis.

Vilkaviškis vilios turistus: nuo vietinės produkcijos iki vaizdingų maršrutų

Įtraukė bendruomenes ir muziejus

Specialus prekių ženklinimas – ne vienintelis būdas vilioti turistus. Vilkaviškio turizmo ir verslo informacijos centro vadybininkė A. Brazytė pasakoja, kad aktyvios kaimo bendruomenės turistams yra parengusios edukacinių programų, siūlys svečiams savo rankomis prisiliesti prie šimtmečius menančių amatų paslapčių. Į Virbalį atvykę svečiai galės pasimokyti kepti duoną, susipažinti su senaisiais amatais – audimu, žvakių liejimu, lipdymu iš molio.

Atvykusieji į J. Basanavičiaus gimtinę bus kviečiami pasivaikščioti po Šimtmečio ąžuolų giraitę, pasivaišinti gilių kava. Turistų lauks Paežerių dvaro menės.

Gižų kaimo bendruomenės gidė Onutė Maksvytienė bevaikščiojant liepų giraitėje papasakos Prapuolenio dvaro istoriją, nuves pasiklausyti šimtametės liepos ošimo, turistus vilios liepžiedžių arbata ir meduoliais.

„Siekiame, kad vietiniai mylėtų medžius. Kai Gižai šventė 400 metų įkūrimo jubiliejų, pakvietėme gyventojus pasodinti liepaičių. Turime parką, tad liepžiedžių netrūksta. Gimusiems gižiečiams jų garbei sodiname parke liepaites ir ąžuoliukus. Norime, kad mūsų Gižai būtų žinomi kaip liepų kraštas ir taip išgarsintume savo apylinkes“, – nestokoja optimizmo O. Maksvytienė.

Vilkaviškio turizmo ir verslo informacijos centro vadybininkė A. Brazytė sako neabejojanti prekių ženklo „Pagaminta Vilkaviškyje“ sėkme. Edukacinės programos jau garsina kraštą, aprimus pandemijai ketinama parengti gidų, sukurti mobiliąją programėlę. Taip pat planuojama sukurti naujų turistinių maršrutų, kad svečiai galėtų keliauti savarankiškai.

A. Brazytė prasitaria, kad Vilkaviškyje vasarą norėtų surengti mugę ir pristatyti gamintojus, kaimo bendruomenes, muziejus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt