Verslas

2016.04.05 15:41

Vilniaus vakarinio aplinkkelio dilema: ar bus jis baigtas šiemet?

15min.lt 2016.04.05 15:41

Statomo vakarinio aplinkkelio Vilniaus gyventojai laukia kaip išlaisvinimo iš šiaurinę miesto pusę dusinančių spūsčių. Buvęs sostinės meras Artūras Zuokas pranešė abejojantis, ar pavyks baigti aplinkkelį laiku – dėl to neva kalti miesto savivaldybės atstovai, pavėlavę pateikti paraišką Europos Sąjungai dėl finansavimo.

Planuojama, kad Vilniaus vakarinis aplinkkelis bus baigtas šių metų gruodį: nors darbų rangos sutartyje numatyta data yra 2017-ųjų pradžia, dėl palankių oro sąlygų ir darbus atliekančių įmonių profesionalumo tikimasi baigti aplinkkelį keliais mėnesiais anksčiau.

A.Zuokas savo „Facebook“ paskyroje pirmadienį rašė bijantis, jog aplinkkelio darbų atlikimas gali būti atidėtas.

„Kaip sustabdyti įsibėgėjusį projektą? Nemokėti. Gaila darbuotojų ir konkursą laimėjusios įmonės – savivaldybė už vakarinio aplinkkelio darbus dar nėra sumokėjusi ir, tikėtina, nemokės iki vasaros. Skola siekia jau daugiau nei 40 mln. Eur. Priežastys? Biurokratinės – pavėlavo pateikti paraišką ES finansavimui, nepasamdė ekspertų, turėjusių tikrinti sutartį. Bijau vieno – kad pusmečiu anksčiau planuotas užbaigti projektas nebūtų nukeltas. Vakariniu aplinkkeliu vilniečiai ir miesto svečiai turėjo važinėti jau gruodį“, – rašė sostinės savivaldybės tarybos narys, prieš tai triskart buvęs meru.

Vilniaus savivaldybė savo ruožtu neigia A.Zuoko kalbas ir yra įsitikinusi, jog aplinkkelis bus baigtas laiku. Tiesa, finansavimo sutartis planuojama pasirašyti tik šių metų liepos mėnesį, tada ir sumokėti už atliktus darbus.

Projekto finansavimo paraiška ES investicijoms gauti buvo pateikta šių metų vasario 2 d., tad galutinį sprendimą dėl pinigų skyrimo turi priimti Europos Komisija.

„Savivaldybė su atsakingom už paraiškos vertinimą ministerijomis, sudarė darbų grafiką. Darbams atlikti numatė terminus ir priskyrė atsakingus vykdytojus. Paraiškos vertinimo darbai vyksta pagal sudarytą grafiką. Finansavimo sutartį ketiname pasirašyti 2016 liepos mėnesį ir sumokėti už atliktus darbus“, – teigė Vilniaus Miesto ūkio ir transporto departamento Infrastruktūros skyriaus vedėjas Linas Bartusevičius.

Jis pridūrė, jog darbai vyksta pagal grafiką ir planas leisti miesto gyventojams naudotis aplinkkeliu 2016-ųjų gruodį nesikeičia.