Verslas

2021.01.21 12:53

Kaunas norėtų ledo ritulio čempionato savo mieste, viešbučiai būtų pasirengę priimti komandas

Valdemaras Šukšta, LRT.lt2021.01.21 12:53

Ketvirtadienį premjerė Ingrida Šimonytė siūlė Tarptautinei ledo ritulio federacijai rengti dalį pasaulio šios sporto šakos čempionato Lietuvoje, tą padaryti galima ir Vilniuje, ir Kaune. Pastarojo miesto meras Visvaldas Matijošaitis tikina, kad Kaunas galėtų užtikrinti kokybiškas ir patogias sąlygas. Nors renginys veikiausiai vyktų be sirgalių, bet laikinojoje sostinėje esantys viešbučiai taip pat būtų pasirengę priimti komandas ir jų personalą.

Galėtų vykti ne tik „Žalgirio“ arenoje

Kauno miesto meras V. Matijošaitis portalui LRT.lt atsiųstame komentare teigė, kad miestas ledo rituliui ir kitoms žiemos sporto šakoms turi bemaž geriausias sąlygas šalyje, nes buvo solidžiai investuota tam, plečiama infrastruktūra. Be to, prieš pusantrų metų baigta senosios „Baltų ainių“ ledo arenos renovacija, o neseniai pastatyti nauji Kauno ledo rūmai, kuriuose yra dvi aikštės.

„Tikėtina, kad gegužės gale ir birželio pradžioje karantino sąlygos dar neleis sirgaliams masiškai rinktis į varžybas, todėl, išliekant ribojimams, tai galėtų tapti išties kokybiška erdve planetos pirmenybėms“, – minėjo V. Matijošaitis.

Kauno meras sakė, kad 2018 m. įsitikinta, kad „Žalgirio“ arena puikiai tinka aukščiausio rango rungtynėms: tada surengtas didžiausias ledo ritulio renginys Lietuvos istorijoje – IIHF pasaulio ledo ritulio čempionato I diviziono B grupės turnyras. Tomis dienomis ten pat vyko ir krepšinio rungtynės, o vieta per naktį iš krepšinio arenos virto į ledo areną.

„Taigi Kaunas galėtų užtikrinti kokybiškas ir patogias sąlygas, jei dalį Pasaulio čempionato varžybų būtų nuspręsta perkelti į Lietuvą“, – tikino V. Matijošaitis.

Prieš pusantrų metų baigta senosios „Baltų ainių“ ledo arenos renovacija, o neseniai pastatyti nauji Kauno ledo rūmai.

Viešbučiai pasiruoštų per kelias dienas

Tačiau vien arenos ledo ritulio čempionatui neužtektų, reiktų ir vietų, kur galėtų apsistoti žaidėjai bei juos lydintis personalas. Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė LRT.lt mano, kad Kaune tam būtų pakankamai viešbučių ir nematanti problemos, kodėl šiame mieste nebūtų galima surengti tokio renginio.

„Aš manau, kad nebūtų problema, bet priklauso nuo žmonių kiekio. Net jei jis būtų didelis, tai nematau problemų ir Kaune, ir Vilniuje apgyvendinti. Valanda kelio nėra atstumas, kuris trukdytų pasiekti miestą daliai žmonių“, – aiškino E. Šiškauskienė.

Ji minėjo, kad ir dabar yra keli asociacijai priklausantys viešbučiai, kurie veikia, tačiau jeigu būtų poreikis, tai per kelias dienas galėtų atverti duris tie, kurie jas dabar užvėrę.

„Yra tokių, kurie turi pastovius gyventojus, ilgalaikę nuomą. Vienur gyvena sportininkai, kitur gyvena darbininkai, kurie dirba statybose. Labai įvairių situacijų yra“, – minėjo E. Šiškauskienė.

Jos žiniomis, kol kas Kaune nėra bankrutuojančių viešbučių, bet laukiama subsidijų. Situacija su apgyvendinimo įstaigomis kardinaliai keisis, jei pavasarį bei vasarą nebus atvykstančių svečių.

„Išgyventi yra nelengva, bet kad būtų masiniai bankrotai – šito negaliu pasakyti“, – atsakė E. Šiškauskienė.

Ir dabar yra keli asociacijai priklausantys viešbučiai, kurie veikia, tačiau jeigu būtų poreikis, tai per kelias dienas galėtų atverti duris tie, kurie jas dabar užvėrę.

Teigiama, kad Lietuva tikrai turi, ką pasiūlyti

Gegužės 21 d. turintis startuoti pasaulio ledo ritulio čempionatas neseniai buvo perkeltas iš Baltarusijos, kuri pagal pirminį planą turėjo rengti turnyrą kartu su Latvija.

Jau anksčiau tarp Lietuvos sporto mėgėjų vyravo kalbos, kad toks čempionatas galėtų vykti Lietuvoje. Latviai turi tik vieną pakankamo dydžio areną Rygoje, o Lietuvoje tokio masto varžybas galėtų priimti tiek Kauno, tiek Vilniaus arenos.

„Jeigu Tarptautinė ledo ritulio federacija (IIHF) nuspręstų organizuoti varžybas Lietuvoje, ji ir nuspręstų, kur jas organizuoti. Tam reikalingi viešbučiai, patogi logistika, bet mes tikrai turime, ką pasiūlyti“, – spaudos konferencijoje trečiadienį užtikrino švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

„Žalgirio“ arenos direktorius Paulius Motiejūnas trečiadienį sakė, kad Kaunas yra pasirengęs priimti tokio masto renginį ir apie tai jau informavo Lietuvos ledo ritulio asociaciją „Hockey Lietuva“.

„Mes norime dirbti, mes su mielu noru padarytume renginį Kaune. Visa įranga yra, jeigu ko trūktų, tikrai rastume, kur pasiskolinti, pravestume renginį be problemų, su renginių skyriumi jau esame apsitarę ir pasiruošę“, – užtikrino P. Motiejūnas.

Galutinį žodį dėl čempionato vietos tars ne Latvija, o IIHF, kuri gali čempionatą perkelti ir visiškai į naują šalį. Kiek anksčiau buvo nemažai kalbų, kad čempionatą galėtų perimti Rusija.

Ketvirtadienį premjerė I. Šimonytė bendravo su federacijos prezidentu Renė Faseliu. Kaip skelbiama Vyriausybės išplatintame pranešime, Lietuva pritaria sprendimui atšaukti varžybas Minske ir siūlo svarstyti galimybes dalį čempionato varžybų surengti Lietuvoje.

„Organizuoti aukščiausio lygio varžybas Lietuva moka ir tai yra įrodžiusi ne kartą. Logistiškai organizuoti varžybas kaimynėse šalyse, esant pandeminėms sąlygoms, taip pat būtų daug patogiau. Be to Lietuva turi tam reikalingą infrastruktūrą. Todėl pagalbą dalį varžybų organizuoti Vilniuje bei Kaune siūlėme ir Latvijos vyriausybei bei šįryt pokalbyje su tarptautinės ledo ritulio federacijos prezidentu“, – sakė I. Šimonytė.

Populiariausi