Verslas

2016.04.05 15:21

Į Vokietijos ekonomiką dedama daug vilčių

ELTA 2016.04.05 15:21

Trumpalaikėje perspektyvoje Vokietijos ekonomikos augimas išliks solidus, tačiau būdama pagrindiniu Europos augimo katalizatoriumi šalis turėtų skatinti investicijas ir produktyvumą, kurti stipresnę ekonomiką, antradienį nurodė Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) specialistai. Apie tai praneša „Dow Jones“.

Naujausioje savo ataskaitoje apie Vokietijos ekonomiką Paryžiuje įsikūrusi institucija ragina šalį paskatinti šiuo metu sumenkusį aktyvumą investicijų srityje bei taip pakelti ne tik produktyvumo lygį, bet ir gyvenimo standartus.

Nors nedarbo lygis žemas dėl ankstesnių reformų darbo rinkos srityje, tačiau EBPO kritikuoja Vokietijos pareigūnus per mažai padarius siekiant skatinti produktyvumo augimą.

„Produktyvumo darbo rinkoje augimas susilpnėjo, jis itin žemas paslaugų sektoriuje. Stipresnis produktyvumo augimas yra nepaprastai svarbus siekiant užtikrinti gyvenimo standartų kilimą vidutine trukme ir ilgalaike perspektyva, nes dirbančių asmenų skaičius turėtų ženkliai smukti senėjant visuomenei, – įspėja EBPO. – Pastaruoju metu susidaręs didelis pabėgėlių antplūdis gali padėti sumažinti demografinių pokyčių įtaką pasiūlai darbo rinkoje vidutinei trukmei, tačiau būtina imtis daug sričių apimančios politikos, jeigu norima integruoti naujai atvykusius imigrantus į Vokietijos visuomenę bei darbo rinką“.

Vien 2015 metais į Vokietiją atvyko maždaug 1 mln. migrantų, bėgančių iš karto nusiaubtų bei krizės nukamuotų Artimųjų Rytų bei Šiaurės Afrikos regionų.

EBPO dar kartą patvirtino savo vasarį jau išsakytas ekonomikos augimo prognozes: šiemet plėtros apimtys paspartės 1,4 proc., o 2017-aisiais, neatsižvelgus į sezoninius svyravimus, 1,5 proc. Tokia prognozė gerokai atsargesnė nei pačios Vokietijos vyriausybės – šios pareigūnai mano, kad šiemet augimo lygis sudarys 1,7 procento.