Verslas

2021.01.20 11:16

Armonaitė prasitarė apie naujas pagalbos priemones verslui: kompensacijos turgaus prekeiviams, naujos išmokos dirbantiems savarankiškai

Jonas Deveikis, LRT.lt2021.01.20 11:16

Ekonomikos ir inovacijų ministerija ruošia antrą 150 mln. eurų vertės paramos verslui paketą. Didžiausią dėmesį žadama skirti dirbantiems savarankiškai žmonėms, turgaus prekeiviams bus kompensuojami turgavietės mokesčiai.

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė trečiadienį teigė, kad antrasis paramos verslui paketas startuos jau vasario mėnesio antroje pusėje, o jo dydis sieks 150 mln. eurų.

Armonaitė: subsidijos verslus turėtų pasiekti per 10 dienų

„Du dalykai yra visiškai aiškūs, kad labiau padėsime savarankiškai dirbantiems žmonėms, kurie dirba pagal individualios veiklos ir verslo liudijimus. Jiems skirta išmoka bus susieta su sumokėtu gyventojų pajamų mokesčiu. Suprantame, kad už tą, ką jie gauna iš Užimtumo tarnybos, – 260 eurų išmoką, šiuo metu išgyventi nėra įmanoma“, – kalbėjo A. Armonaitė.

Jos teigimu, pagalbą planuojama skirti tik tiems savarankiškai dirbantiems asmenims, kurie nukentėjo nuo pandemijos.

Antrajame paramos verslui pakete numatoma pinigus skirti ir labiausiai paveiktiems sektoriams bei turgaviečių prekeiviams.

Suprantame, kad iš 260 eurų išmokos šiuo metu išgyventi nėra įmanoma.

„Antras dalykas – turgavietės mokesčio kompensacija. Girdime turgaus atstovų nuogąstavimų, tai noriu nuraminti, kad parama bus. Taip pat yra ypač paveikti sektoriai, tai vis dar galvojame, kaip pagalba ir parama jiems galėtų atrodyti“, – trečiadienį žurnalistams teigė ekonomikos ir inovacijų ministrė.

Dėl pirmojo pagalbos paketo priemonių verslas gali kreiptis jau nuo trečiadienio, o parama verslą pasieks per 10 dienų.

„Mano žiniomis, susidomėjimas yra didelis, nes neveikė nė viena horizontalioji pagalbos priemonė, o karantinas jau nuo lapkričio 7 d. (...) Paraiškų proceso pateikimas veikia sklandžiai“, – sakė A. Armonaitė.

„Tikiuosi, kad viskas vyks skaidriai ir sklandžiai, o pinigų pakaks“, – pridūrė ji.

Pirmąjį Ekonomikos ir inovacijų ministerijos parengtą pagalbos verslui paketą sudaro 180 mln. eurų: 150 mln. eurų skiriama subsidijoms, o 30 mln. eurų – paskoloms.

Nuo 500 eurų iki 800 tūkst. eurų siekiančias vienkartines subsidijas galės gauti įmonės, kurių vidutinė mėnesio apyvarta sumažėjo 30 proc. ar daugiau. Tokių įmonių yra apie 94 tūkst.

Apyvartos sumažėjimas bus skaičiuojamas nuo 2020 m. lapkričio 1 d. iki 2021 m. sausio 31 d., palyginti su 2019–2020 m. laikotarpiu. Įmonės, 2019 m. sumokėjusios daugiau kaip 2 tūkst. eurų gyventojų pajamų mokesčio, nuo tos sumos gaus 25 proc. dydžio subsidiją. Sumokėjusioms mažiau nei 2 tūkst. eurų įmonėms bus skirta 500 eurų subsidija.