Verslas

2021.01.20 11:07

Laikinai sustabdyta sutartis su bendrove „Sotus derlius“, vežančia vakcinas nuo COVID-19

atnaujinta 11.21
Marius Jokūbaitis, LRT RADIJAS, LRT.lt2021.01.20 11:07

LRT RADIJO žiniomis, Ekstremalių sveikatai situacijų centras laikinai sustabdė sutartį su bendrove „Sotus derlius“, kuri laimėjo konkursą vežioti „Pfizer“ ir „BioNTech“ vakcinas.

„Atsižvelgdamas į tai, kad tinkamas vakcinų transportavimas yra labai jautrus ir be galo atsakingas nacionalinių interesų klausimas, Ekstremalių sveikatai situacijų centras (ESSC) šiuo metu yra laikinai sustabdęs sutarties vykdymą, sudaryta komisija paskutinio vežimo atvejui ištirti. ESSC laukia specialistų išvadų, po kurių bus sprendžiamas klausimas dėl tolimesnės sutarties su UAB „Sotus derlius“ vykdymo galimybės“, – LRT komentavo SAM Spaudos tarnybos vyriausiasis specialistas Julijanas Gališanskis.

LRT RADIJAS anksčiau pranešė, kad vakcinų gabenimo konkursą laimėjo tokios patirties neturinti bendrovė. Konkurso sąlygose iš dalyvių reikalauta patirties gabenant vaistus itin žemoje temperatūroje.

Du darbuotojus turinti šeimos įmonė „Sotus derlius“ anksčiau gamino daržovių kukulius, o Ekstremalių sveikatai situacijų centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos su ja pasirašė sutartį dėl vakcinų išvežiojimo. Sutarties vertė – 462 tūkstančiai eurų.

Bendrovė sugebėjo laimėti reikšmingą valstybei konkursą pasiūliusi 70 tūkstančių eurų mažesnę kainą nei artimiausias konkurentas.

Konkurso nugalėtojas įsipareigojo tansportuoti vakcinas po Lietuvos gydymo įstaigas – iš viso 24 tūkstančius kilometrų, jas saugiai iškrauti, taip pat turėti temperatūros registratorius, tačiau jau buvo įvykis, kada šalčio grandinė vežant vakcinas buvo sutrikdyta.

Dėl šio incidento sveikatos apsaugos ministerija pranešė apie sudarytą komisiją, kuri aiškinasi, kodėl buvo pažeista šalčio grandinė gabenant vakcinas.

Vakciną į gydymo įstaigas reikia pervežti itin skubiai, per tam tikrą terminą ir esant 75 laipsnių šalčio temperatūrai. Automobiliai turi būti specialiai paruošti, nes tam reikalinga speciali šaldymo įranga. Taip pat turi būti apmokytas personalas.

Ekstremalių sveikatai situacijų centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos konkursą paskelbė gruodžio 4 dieną.