Verslas

2016.04.04 15:29

TVF Graikijai: esame dar labai toli nuo susitarimo

BNS2016.04.04 15:29

Tarptautinio valiutos fondo (TVF) vadovė Christine Lagarde sekmadienį Graikijos ministrui pirmininkui Aleksiui Ciprui pareiškė, kad derybose „esame dar labai toli“ nuo naujo susitarimo padėti Atėnams.

Tokį griežto tono laišką, kurį išplatino TVF, fondo vadovė parašė augant įtampai tarp fondo ir Graikijos po to, kai „WikiLeaks“ paskelbė, jog esą TVF siekia sukelti krizinį „įvykį“, kuris priverstų prasiskolinusią šalį užbaigti derybas dėl reformų.

„Mano nuomonė apie vykstančias derybas yra ta, kad esame dar labai toli nuo susitarimo dėl nuoseklios programos, kurią galėčiau pristatyti mūsų Vykdančiajai valdybai, – savo laiške rašo Ch. Lagarde, atsakydama į A. Cipro laišką dėl „WikiLeaks“ pranešimo. – Ne kartą esu pabrėžusi, kad galime palaikyti tik patikimą ir realiomis prielaidomis paremtą programą, kuri leis nukreipti Graikiją spartaus augimo keliu laipsniškai atkuriant skolų tvarumą.“

Graikijos valdžia šeštadienį pasipiktino „WikiLeaks“ pranešimu, kuriame pateikiama vieno TVF darbuotojų susitikimo stenograma. Susitikimo metu buvo kalbama apie derybas su Graikija ir iš pokalbio galima suprasti, jog TVF gali specialiai pailginti derybas dėl Graikijos skolų, kad šalis pritruktų pinigų. Graikija pareikalavo TVF pasiaiškinti.

„TVF vykdo derybas remdamasis geros valios principu, o ne grasinimais“, – pareiškė TVF vadovė.

Praėjusiais metais Graikija, ES ir TVF susitarė dėl milijardų JAV dolerių vertės pagalbos programos, kuris leis Graikijai išvengti bankroto ir likti euro zonoje.

Šią savaitę turėtų būti tęsiamos derybos tarp Graikijos, ES ir TVF siekiant įvertinti Graikijos padarytą pažangą įgyvendinant reformas, kurios leistų sutaupyti lėšų ir gauti daugiau paskolų. Graikijos pažangos vertinimas nuo sausio buvo atidėtas du kartus kilus nesutarimams tarp skolintojų dėl Graikijos biudžeto deficito prognozės 2018-iems metams, pensijų reformų ir to, ką reikėtų daryti su „blogomis“ paskolomis.