Verslas

2021.01.19 11:35

Po LRT informacijos STT pradėjo tyrimą dėl kotedžų sostinėje statybų užbaigimo aplinkybių

BNS, LRT.lt2021.01.19 11:35

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) antradienį pranešė pradėjusi ikiteisminį tyrimą dėl kotedžų Vilniuje statybų leidimo išdavimo ir statybos užbaigimo aplinkybių.

Tyrimas pradėtas išnagrinėjus Seimo narių pranešimą.

STT aiškinsis aplinkybes dėl galimai netinkamo buvusių Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos (VTPSI) tarnautojų tarnybos pareigų atlikimo, 2015 metais tvirtinant deklaracijas apie statybų užbaigimą pagal galimai suklastotus statybų leidimus.

„Bus aiškinamasi, ar buvo padaryta nusikalstama veika, kuri lėmė situacijas, kai dėl VTPSI darbuotojų galimai netinkamai atliktų veiksmų buvo patvirtintos deklaracijos apie statybų užbaigimą, statiniai įregistruoti Nekilnojamojo turto registre ir juos įsigijo asmenys“, – rašoma pranešime.

„Tačiau po to paaiškėjo, kad su deklaracijomis pateiktas statybos leidimas, kurio pagrindu buvo patvirtintos deklaracijos, neatitiko statybos leidimo, esančio informacinėje sistemoje „Infostatyba“, – teigia STT.

Anot tarnybos, dėl to kotedžus sostinėje įsigiję žmonės sužinojo, kad jie yra pastatyti neteisėtai, gali būti nugriauti ir dėl to turi aiškintis teisme VTPSI iniciatyva, kuri prieš kelerius metus pati patvirtino statybų teisėtumą.

Ikiteisminį tyrimą atlieka STT Centrinė tyrimų valdyba, tyrimą kontroliuoja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

Apie Pavilnio mikrorajone susiklosčiusią situaciją, dėl kurios pradėtas ikiteisminis tyrimas, praėjusių metų lapkritį pranešė LRT.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt