Verslas

2021.01.18 10:48

Malaizija imasi teisinių veiksmų prieš Prancūziją ir Lietuvą dėl palmių biokuro ribojimų

LRT.lt2021.01.18 10:48

Malaizijos Vyriausybės teigimu, Malaizija imasi teisinių veiksmų Pasaulio prekybos organizacijoje (PPO) prieš Europos Sąjungos valstybes nares Prancūziją bei Lietuvą dėl palmių aliejaus pagrindu pagaminto biokuro ribojimų, praneša „Reuters“.

Kaip teigiama penktadienį paskelbtame Plantacijų pramonės ir produktų ministerijos pranešime, antroji pagal dydį palmių aliejaus gamintoja pasaulyje, pavadinusi ES direktyvą dėl skatinimo naudoti atsinaujinančių išteklių energiją „diskriminaciniais veiksmais“, siekia konsultacijų pagal Pasaulio prekybos organizacijos Ginčų sprendimo mechanizmą.

Ministras Mohdas Khairuddinas Amanas Razali tvirtina, kad ES tęsė direktyvos įgyvendinimą, neatsižvelgdama į Malaizijos įsipareigojimus ir nuomonę, net ir po to, kai Malaizija pateikė savo vertinimą ir pasiuntė į Europą ekonominę bei techninę misijas.

ES direktyva „reiškia, kad palmių aliejaus pagrindu gaminamas ir ES naudojamas biokuras nebus įskaičiuojamas, vertinant atsinaujinančios energijos tikslus, todėl prekybos palmių aliejumi pramonei bus sukurti nepagrįsti apribojimai“, – teigiama jo pareiškime.

Ministerija, bendradarbiaudama su Generaline prokuratūra ir Tarptautinės prekybos ir pramonės ministerija, ėmėsi veiksmų, apie kuriuos įspėjo dar birželio mėnesį – pateikė PPO prašymą įvertinti ES direktyvą dėl skatinimo naudoti atsinaujinančių išteklių energiją.

Ministerijos teigimu, demonstruodama solidarumą ir paramą, Malaizija trečiosios šalies teisėmis dalyvaus ir atskiroje PPO byloje, kurią iškėlė kaimyninė Indonezija – didžiausia pasaulyje palmių aliejaus gamintoja.

Populiariausi