Verslas

2016.04.01 15:37

Naftos kainos smuko žemiau 40 dolerių už barelį ribos

ELTA2016.04.01 15:37

Penktadienį naftos kainos nukrito žemiau 40 dolerių už barelį ribos po to, kai Saudo Arabija pareiškė įšaldysianti gavybą tik tuo atveju, jeigu tokį sprendimą priims kitos didžiosios naftos gamintojos. Antrojo princo paveldėtojo Mohammado bin Salmano komentarai vertinami kaip iššūkis Iranui, kuris pažadėjo padidinti naftos gavybą po Vakarų sankcijų atšaukimo. Apie tai praneša BBC.

Iranas nedalyvaus balandžio 17 dieną Dohoje vyksiančioje konferencijoje, kur bus aptariamas naftos gavybos įšaldymas.

„Jeigu visos šalys sutiks įšaldyti gavybą, mes būsime vieni iš jų“, – agentūrai „Bloomberg“ pareiškė princas.

Paklaustas, ar kalbėdamas turi omenyje ir Iraną, jis atsakė: „Be jokių abejonių“.

Naftos kainos iškart po princo komentarų nukrito.

„Brent“ markės naftos kaina Londono ICE biržoje nukrito 73 centais, arba 2 proc., iki 39,60 JAV dolerio už barelį. Kainos per pirmuosius tris šių metų mėnesius padidėjo 6 proc. – tai pirmasis ketvirtinis prieaugis nuo 2015 m. balandžio-birželio, kai kainos šoktelėjo 15 proc.

Kaip rodo šią savaitę „Reuters“ atlikta apklausa, trylikos OPEC narių gamyba kovą padidėjo, tam didelę įtaką turėjo padidėjusi Irano gamyba ir beveik rekordinis eksportas iš Pietų Irako.

Vasarį Saudo Arabija ir Rusija teigė įšaldysiančios naftos gavybą ties sausio mėnesio lygiu, jeigu prie jų prisijungsiančios kitos gamintojos.

Naftos kainos nukrito nuo 2014 m. birželį pasiektų aukštumų, 114 dolerių už barelių lygio, dėl perteklinės pasiūlos ir vangios paklausos.