Naujienų srautas

Verslas2016.04.01 12:28

Ukraina neketina atnaujinti dujų importo iš Rusijos

BNS 2016.04.01 12:28

Ukrainos nacionalinė energetikos kontroliuojančioji bendrovė „Naftogaz“ pranešė neketinanti atnaujinti gamtinių dujų importo iš Rusijos, pabrėždama, jog toks sprendimas neturės įtakos rusiškų dujų tranzitui per Ukrainą į Europą.

„Naftogaz“ spaudos tarnybos pranešime teigiama, jog atnaujinti gamtinių dujų pirkimo iš Rusijos koncerno „Gazprom“ dabar neplanuojama, nes jo prašoma dujų kaina yra didesnė nei Europos tiekėjų pasiūlyta.

„Naftogaz“ yra pasirengusi deryboms su „Gazprom“ dėl jo dujų kainos sumažinimo iki rinkoje dabar galiojančių. Rusiškų dujų tranzitas per Ukrainą į Europą ir toliau bus vykdomas vadovaujantis galiojančia sutartimi“, – pažymima „Naftogaz“ pranešime.

Ukraina dujų iš Rusijos neimportuoja nuo praėjusių metų lapkričio. Praėjusi žiema buvo pirmoji, kai rusiškų dujų Ukrainai neprireikė. Rusijos energetikos ministerija ketvirtadienį pranešė, jog gamtinių dujų kainos „nuolaida“ Ukrainai nuo balandžio atšaukiama, ir perspėjo, kad dėl tiekimo sąlygos „take or pay“ („imk arba mokėk“) nebebus nuolaidžiaujama.

„Naftogaz“ ir „Gazprom“ bylinėjasi tarptautiniame Stokholmo arbitraže. „Naftogaz“ nori iš Rusijos dujų monopolininko prisiteisti 30 mlrd. dolerių, o koncerno „Gazprom“ finansinės pretenzijos „Naftogaz“ siekia 32 mlrd. dolerių. Be to, Ukrainos antimonopolinė tarnyba „išrašė“ koncernui „Gazprom“ beveik 3,5 mlrd. dolerių baudą už dujų tranzito sutarties sąlygų nepaisymą.

Pernai Ukraina importavo 16,4 mlrd. kubų dujų – 15,9 proc. mažiau nei užpernai. Importas iš Rusijos sumažėjo 58 proc. iki 6,1 mlrd. kubų, iš Europos – išaugo 2,1 karto iki 10,3 mlrd. Kubų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi