Naujienų srautas

Verslas2016.03.31 17:40

V. Andriukaitis: EK tikisi atnaujinti diskusijas su Rusija dėl maisto embargo

BNS 2016.03.31 17:40

Europos Komisija jau artimiausiu metu tikisi atnaujinti diskusijas su Rusija dėl kai kurių maisto produktų, įskaitant ir pieną, eksporto į Rusiją atnaujinimo, sako už sveikatą ir maisto saugą atsakingas EK narys Vytenis Andriukaitis.

„Akivaizdu, dėl Rusijos ir Europos Sąjungos santykių mes turime pakankamai gerų, naujų pozicijų, kad darytume įtaką daliniam rinkos atvėrimui, kalbant apie Rusiją. Nes Pasaulio prekybos organizacijoje Europos Sąjungos ginčas su Rusija eina į pabaigą ir mes manome, kad tai bus labai pozityvūs sprendimai, kurie leis greitu laiku atverti kelius diskusijai su Rusija, kad ji netaikytų neteisingai interpretuojamų ir niekuo nepagrįstų draudimų, susijusių su tam tikrų produktų eksportu į Rusiją“, – ketvirtadienį žurnalistams Kaune sakė V. Andriukaitis.

Eurokomisaro teigimu, diskutuojant su Rusija, būtų galima rasti sprendimus ir dėl pieno produktų eksporto.

„Aš asmeniškai turiu tiesioginius kontaktus su Rusijos institucijomis, taip pat su Rusijos ambasadoriumi, taip pat esu nusiuntęs pasiūlymų paskutinį paketą Rusijos ministerijai. Mes ne vieną kartą keitėmės sprendimo būdais, tačiau dabar galiu pasakyti, kad, ko gero, mes artėsime prie racionalių sprendimų ir aš manau, kad kelių savaičių bėgyje turėsiu jau paskutiniuosius pasiūlymus iš tos pusės“, – pridūrė V. Andriukaitis.

Reaguodama į Rusijai paskelbtas ES sankcijas dėl veiksmų Ukrainoje, 2014 metų rugpjūtį Rusija paskelbė embargą maisto ir žemės ūkio produkcijai iš ES ir kai kurių Vakarų šalių.

Dėl embargo smarkiai nukentėjo Lietuvos ūkininkai ir perdirbėjai, kurie į Rusiją eksportavo iki 50 proc. produkcijos. Tačiau dauguma jų jau surado naujų rinkų Artimuosiuose Rytuose, Pietų Amerikoje, artimiausiu metu planuojama gabenti mėsą į JAV bei pieno produktus – į Kiniją.

Vien Lietuvos pieno gamintojai teigia dėl embargo ir pasaulinės pieno sektoriaus krizės per metus patiriantys iki 100 mln. eurų nuostolių. Nepaisant Vyriausybės pastangų padėti šiai ūkio šakai, parama yra nepakankama

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi