Verslas

2021.01.15 12:37

Sveikatos apsaugos viceministrė: svarstoma galimybė nutraukti sutartį su vakcinų pervežėju Lietuvoje

Laura Adomavičienė, LRT.lt2021.01.15 12:37

Sveikatos apsaugos viceministrė Živilė Simonaitytė penktadienį pranešė apie ministerijoje svarstomą galimybę nutraukti sutartį su vakcinos nuo SARS-CoV-2 viruso pervežėju Lietuvoje, įmone „Sotus derlius“. 

Apie tai viceministrė užsiminė penktadienį Seimo sveikatos reikalų komitete.

„Paveldėjome pirkimą, kuris buvo pradėtas dar gruodžio pradžioje. Deja, turėjome pervežimą su įmone, kurios sutartis įsigaliojo jau mums atėjus. Pirkimas buvo pradėtas dar iki šios Vyriausybės darbo pradžios. Turime realybę kaip ir daug kitų dalykų, kuriuos paveldėjome, turime su tuo susitaikyti.

Šiuo metu vertiname situaciją. Panašu, kad yra linkstama link to, kad sutartis bus nutraukta, nes nesame patenkinti pervėžėjo teikiamų paslaugų kokybe. Šiuo metu diskutuojame, kaip skelbti naują pirkimą, į komisiją įtraukiant ir CPO ir stebėtojų teisėmis viešųjų pirkimų tarnybos atstovus, kad panašių problemų nebūtų“, – klabėjo Ž. Simonaitytė.

Apie galimybę nutraukti sutartį su vakcinų pervežėju ketvirtadienį užsiminė ir sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys, kalbėdamas Seime, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijoje.

LRT.lt primena, kad įtarimų dėl įmonės veiklos ministerijoje kilo po to, kai buvo paviešinta informacija, jog bendrovė „Radusa“ iki konkurso laimėjimo neturėjo vakcinų pervežėjui tinkamos patirties.

Ši įmonė iki konkurso laimėjimo vertėsi veganinio maisto gamyba ir turėjo 2 darbuotojus. Laimėto konkurso dėl vakcinų pervežimo vertė siekia 462 tūkst. eurų. Tiesa, laimėtojas, įmonė „Sotus derlius“ vakcinos gabenimo paslaugoms samdosi subrangovą, 7 darbuotojus turinčią įmonę „Radusa“.

Dėl pastarosios šią savaitę kilo skandalas. SAM ketvirtadienį buvo informuota, kad sausio 12 d. galimai buvo pažeista šalčio grandinė transportavimo metu, pristatant dviejų farmacijos kompanijų „BioNTech“ ir „Pfizer“ vakciną į koordinuojančius centrus: Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinikas ir Respublikinę Panevėžio ligoninę.

Minimoje siuntoje buvo 4680 vakcinos nuo COVID-19 ligos dozių: po 2340 vakcinos dozių Kauno ir Panevėžio regionams.

Kilus įtarimams, kad dėl pažeistos šalčio grandinės vakcinos gali būti netinkamos, laikinai buvo sustabdyta vakcinacija Panevėžio ir Kauno regionuose. Tik gamintojui patikinus, kad šalčio skirtumas buvo nežymus ir vakcinos kokybei įtakos negalėjo turėti, vakcinacija buvo atnaujinta.

Vakciną pervežusios įmonės „Radusa“ atstovas Antanas Augūnas LRT RADIJUI teigė, kad netinkama temperatūra susidarė vakcinos krovimo metu.