Verslas

2021.01.15 10:53

Į Latviją teks keliauti su COVID-19 testu – jo reikalaus iš visų atvykstančiųjų

LRT.lt2021.01.15 10:53

Nuo sausio 15 d. visi į Latviją atvykstantys keleiviai privalės pateikti neigiamą COVID-19 testo rezultatą. Testas privalės būti atliktas ne daugiau kaip prieš 72 valandas, žiniasklaidai išplatintame pranešime nurodo Latvijos oro bendrovė „airBaltic“. Keleiviai taip pat turės užpildyti ir pateikti elektroninį klausimyną.

„airBaltic“ nurodo, kad bendrovė tokiam patikrinimui ruošiasi ir visus savo keleivius apie reikalavimą informuoja. Kilus klausimams ar nesklandumams, keleiviai raginami susisiekti su bendrove.

LRT.lt jau anksčiau rašė, kad Baltijos šalys nuo sausio 15-osios leis bet kokį susisiekimą su Europos Sąjungos, Europos ekonominės erdvės (EEE) šalimis, Šveicarija ir Jungtine Karalyste, tačiau atvykstantieji privalės pateikti pažymą apie jiems atlikto testo dėl COVID-19 neigiamą rezultatą. Apie tai skelbė Latvijos ir Estijos visuomeniniai transliuotojai, tačiau Lietuvos Užsienio reikalų ministerija tokios informacijos nepatvirtino, nurodydama, kad tebevyksta diskusijos su kitomis Baltijos šalimis.

Atkreipiamas dėmesys, kad pažymą turės pateikti visi į šalį atvykstantys asmenys, įskaitant namo grįžtančius piliečius. Tokios pažymos reikalavimas nebus taikomas vaikams iki 11 metų, vakcinavimo nuo COVID-19 pažymą pateikusiems asmenims, diplomatams, keleivių pervežimo įmonės darbuotojams, tranzitiniams oro susisiekimo keleiviams, taip pat į savo darbo vietą ar iš jos vykstantiems jūrininkams.