Verslas

2016.03.30 15:23

B. Coeure`as: ECB nemažins palūkanų normų iki absurdiškai neigiamo lygio

ELTA2016.03.30 15:23

Europos centrinis bankas (ECB) nemažins palūkanų normų iki „absurdiškai neigiamo lygio“, nes tai nėra pagrindinis banko politikos instrumentas, netgi esant tolesnio mažinimo galimybei, sakė ECB valdybos narys Benoit Coeure`as žurnalui „Politico“, informuoja „Reuters“.

Ir nors neigiamos palūkanos gali sumažinti bankų pelningumą, kreditoriai padidino palūkanų maržą praėjusiais metais, kai indėlių palūkanų norma jau buvo neigiama, ir pastaruoju metu ECB naudojamos priemonės turėtų teikti vilčių bankams, cituoja B. Coeure`ą „Politico“.

Kovą ECB paskelbė apie netikėtai platų skatinimo priemonių spektrą, dar kartą sumažindamas bazinę palūkanų normą, padidindamas kiekybinio skatinimo programos apimtis ir pasiūlydamas nemokamas paskolas korporacijų sektoriui augimui palaikyti.

„Jie (bankai) žino, kad mes nemažinsim palūkanų normų iki absurdiškai neigiamo lygio, – sakė B. Coeure`as. – Bet niekada negalima atmesti naujų priemonių. Neigiamos palūkanų normos – ne pagrindinis mūsų instrumentas, jos tik palaiko bendrąją politiką“.

B. Coeure`as atmetė Vokietijos ir Nyderlandų centrinių bankų valdytojų pareiškimus, esą ECB jau beveik išnaudojo visas efektyvias priemones, ir pabrėžė, kad bankas vis dar turi pakankamai prieinamų instrumentų naujų sukrėtimų atveju.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.