Verslas

2016.03.30 16:59

Neleista į Lietuvą importuoti 19 tonų nesaugių razinų

LRT.lt 2016.03.30 16:59

Po valstybinės kontrolės į Lietuvos rinką nepateko 19 tonų džiovintų vynuogių (razinų), importuotų iš Uzbekistano, dėl jose nustatytų kenksmingų medžiagų, praneša Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba.

Ištyrus razinas Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto laboratorijoje, nustatyta, kad jos užterštos kenksminga medžiaga – ochratoksinu A. Ši toksinė medžiaga daugiau kaip du kartus viršijo didžiausią leistiną koncentraciją, jos nustatyta – 28 µg/kg, kai pagal galiojančius teisės aktus, ochratoksino A razinose gali būti ne daugiau kaip 10 µg/kg.

Siunta sulaikyta importuotojo sandėliuose. Įmonei, įvežusiai nesaugius produktus – UAB „Karimas“ (Konstitucijos pr. 12, Vilnius) uždrausta tiekti į rinką šios partijos razinas ir nurodyta visą siuntą (19 t) saugiai sunaikinti arba grąžinti gamintojui.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba apie nesaugias džiovintas vynuoges iš Uzbekijos informavo Europos Komisiją Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema (RASFF).

Ochratoksinai – pelėsinių grybų išskiriamos toksinės medžiagos, kurios gali susidaryti sandėliuojant ir laikant produktus nepakankamai išdžiovintus ar drėgnose, nevėdinamose patalpose.