Verslas

2016.03.30 15:51

Siūloma pieno supirkimo kainas reguliuojančias pataisas svarstyti iš naujo

BNS2016.03.30 15:51

Ypatingos skubos tvarka praėjusį ketvirtadienį Seimo priimtos minimalią pieno supirkimo kainą įteisinusios pataisos turi grįžti į plenarinių posėdžių salę ir už jas turi būti balsuojama iš naujo, trečiadienį nutarė Seimo etikos ir procedūrų komisija.

Etikos sargai nustatė, kad balsuojant dėl pataisų buvo pažeista procedūra – prieš galutinį balsavimą nepadaryta trijų valandų pertrauka, kurios reikalauja Seimo statutas. Tokiai komisijos išvadai trečiadienį posėdyje pritarė 6 jos nariai, „prieš“ buvo vienas komisijos narys.

Jei Seimas pritars šiai etikos sargų išvadai, pieno supirkimo kainas reguliuojančios pataisos grįš į svarstymo stadiją.

„Seimas, atsižvelgdamas į komisijos išvadą, dabar turi balsuoti, ar pripažinti įstatymą netekus galios. Jeigu Seimas tai padarys, tada jis grįš į svarstymo stadiją, bus paskelbta trijų valandų pertrauka“, – BNS sakė komisijos pirmininkas Leonardas Talmontas.

Jeigu Seimas balsuotų kitaip, pataisos liktų galioti.

Komisijos narė socialdemokratė Orinta Leiputė per posėdį piktinosi, kad dėl galimo statuto pažeidimo parlamentarų neįspėjo ir balsavimo nesustabdė nei sekretoriatas, nei Teisės departamentas. Ji siūlė komisijai ir šioms Seimo kanceliarijos struktūroms pateikti rekomendacijas dėl parlamentarų aptarnavimo.

„Posėdžio vedimo metu jie galėtų irgi... kai yra aktualūs ir karšti klausimai, kartais ir pirmininkaujantis gali įvertinti tą salės nuomonę ir priimti sprendimu, o paskui tenka grįžti“, – teigė ji.

Ji priekaištavo, kad pertraukos nereikalavo ir patys Seimo nariai: „Nė vienas prie šoninio mikrofono, o turėjo galimybę kiekvienas, neatsistojo ir nepasakė, kad prieštarauja ir turime daryti pertrauką“.

Seimo sprendimą dėl pieno supirkimo kainų reguliavimo etikos sargams apskundė Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas socialdemokratas Julius Sabatauskas.  

Seimo statutas numato, kad teikiant siūlymą svarstomą projektą priimti ypatingos skubos tvarka, priėmimo procedūra po pateikimo gali būti pradėta ne anksčiau kaip po trijų valandų pertraukos tam, kad parlamentarai spėtų pateikti pataisas. Pieno supirkimo kainą reguliuojančių pataisų atveju šis terminas išlaikytas nebuvo, jos ypatingos skubos tvarka priimtos per pusvalandį.

Seimas įpareigoja pieno supirkėjus ir perdirbėjus mokėti ne mažiau kaip 165 eurus už toną pieno, o tarpininkus – ne mažiau kaip 130 eurų.

Dėl kritinės situacijos pieno sektoriuje ir nepakankamų valdžios pastangų gerinti padėtį Lietuvos pieno gamintojų asociacija trečiadienį Vilniuje surengė eiseną Gedimino prospektu ir protesto akciją.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.