Naujienų srautas

Verslas2016.03.30 12:07

Valstybės kontrolė: Finansų ministerijos ekonominės raidos scenarijus – realistinis

ELTA 2016.03.30 12:07

Finansų ministerijos parengtas 2016–2019 m. ekonominės raidos scenarijus yra tinkamai pagrįstas ir atitinka ekonomikos aktualijas. Tai trečiadienį paskelbė Valstybės kontrolė. 

„Valstybės kontrolės išvados patvirtina, kad Finansų ministerija šalies ūkio raidos perspektyvas vertina atsakingai ir apdairiai, tinkamai įvertindama ekonomikos augimą skatinančius veiksnius ir galimas rizikas. Ekonominės projekcijos taip pat padeda tinkamai sudėlioti biudžeto planus ir teikia šalies raidos indikacijas verslui“, – sakė finansų ministras Rimantas Šadžius.

Valstybės kontrolė įvertino ir patvirtino Finansų ministerijos parengtą ir viešai paskelbtą 2016–2019 m. ekonominės raidos scenarijų kaip biudžeto politiką kontroliuojanti institucija. Išvadas dėl scenarijaus Valstybės kontrolė pateiks Seimui. 

Ministerijos parengtame scenarijuje numatoma, kad sumažėjusi priklausomybė nuo Rusijos rinkos, santykinai stabili pagrindinių Lietuvos eksporto rinkų raida (remiantis Europos Komisijos 2016 m. žiemos prognozėmis) bei Europos Sąjungos mastu vykdoma skatinamoji ūkio valdymo politika vidutiniuoju laikotarpiu sudarys pagrindą spartesniam nei 2015 m. ir subalansuotam Lietuvos ekonomikos augimui. Finansų ministerija prognozuoja, kad šiais metais Lietuvos BVP augs 2,5 proc., Europos Komisija prognozuoja 2,9 proc. BVP augimą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi