Verslas

2021.01.14 07:57

Dėl priverstinio darbo įtarimų JAV draus kai kurių prekių importą iš Kinijos Sindziango regiono

ELTA2021.01.14 07:57

JAV trečiadienį pranešė, kad į šalį nebeįsileis medvilnės ir pomidorų importo iš Kinijos Sindziango regiono.

JAV muitinės ir sienų apsaugos tarnyba (CBP) išleido įsakymą dėl šių prekių importo dėl įtarimų, kad jos yra gaminamos naudojant priverstinį darbą.

Agentūra teigė atlikusi tyrimą ir radusi priverstinio darbo ženklų, įskaitant skolinę vergiją, judėjimo apribojimus, įbauginimą ir grasinimus, darbo užmokesčio sulaikymą bei itin sudėtingas gyvenimo ir darbo sąlygas.

Muitininkams bus įsakyta sulaikyti tam tikras prekes, įskaitant drabužius, tekstilę, pomidorų sėklas ir konservuotus pomidorus.

Importuotojai turės užtikrinti, kad bet kuriame tiekimo grandinės taške nebūtų perkamos prekės, pagamintos naudojant priverstinį darbą, sakė CBP.

Šis sprendimas priimtas po to, kai šią savaitę Didžioji Britanija pranešė sugriežtinsianti savo įstatymus prieš šiuolaikinę vergiją ir bausianti bendroves, turinčias sąsajų su įtariamu žiauriu elgesiu su musulmonų mažumomis Sindziange.

„Privalome imtis veiksmų užtikrinti, kad JK bendrovės nebūtų dalis tiekimo grandinių, vedančių prie perauklėjimo stovyklų Sindziange durų“, – sakė užsienio reikalų ministras Dominicas Raabas.

Ekspertai skaičiuoja, kad į politinio perauklėjimo stovyklas Sindziange dėl įvairių ginčytinų priežasčių buvo suvaryta bent 1 mln. uigūrų, kazachų, hujų ir kitų etininių mažumų atstovų.

Kinija neigia visus mestus kaltinimus žmogaus teisių pažeidimais Sindziange.