Verslas

2016.03.30 09:24

JAV iždo vadovas: Britanijos pasitraukimas iš ES pakirs pasaulio ekonomiką

ELTA2016.03.30 09:24

Jeigu Didžioji Britanija pasitrauks iš Europos Sąjungos (ES), tai neigiamai atsilieps pačios Britanijos, Europos ir viso pasaulio ekonomikai, įspėjo JAV iždo sekretorius Jacobas Lew. Apie tai praneša „EUbusiness“.

Britanijos gyventojai balsuos dėl narystės ES birželio 23 d. vyksiančiame referendume. Pasitraukimo pasekmės turės didelio masto padarinių prekybos ir ekonominių santykių sferose, kalbėjo J. Lew televizijos PBS eteryje.

„Nemanau, kad tai būtų palanku Europai, Britanijos ar viso pasaulio ekonomikai, – teigė pareigūnas ir pridūrė, kad „pasaulyje, kur vienas rimčiausiai ekonomiką skatinančių veiksnių yra nežinomybė dėl geopolitinių grėsmių (...), yra aišku, kad pakėlus nerimo lygį, toks veiksmas turės ekonominių pasekmių“.

Paklaustas apie tarptautiniu mastu vykdomas priemones mažinti finansavimą Islamo Valstybės grupuotei sankcijomis, J. Lew pripažino, kad „situacija sudėtinga“, o pačią grupę pavadino sudėtingu dariniu.

„Žiauriausia tiesa apie siaubingus įvykius Briuselyje ir Paryžiuje – tokiems veiksmams atlikti daug lėšų nereikia“, – kalba jis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt