Verslas

2021.01.19 21:24

Geidžiamiausi darbuotojai: uostamiestyje net juokauja, kad, ieškant programuotojų, skelbimus tenka leisti Vilniuje

Jovita Gaižauskaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.01.19 21:24

Kol karantinas tęsiasi, bendradarbystės erdvėje klaviatūras tarškina tik vienas kitas darbuotojas. Po vienu stogu čia įsikūrę ir savarankiškai dirbantys, ir įvairioms bendrovėms priklausantys IT informacinių technologijų specialistai. Konferencijose sudėtingą vertimo įrangą pakeičiančią programėlę kuriantys verslininkai ieško 13 skirtingų pozicijų specialistų.

„Mus kiekvieną dieną naudoja tokios institucijos kaip Europos Parlamentas, Europos Komisija, Jungtinės Tautos, ar tokios organizacijos kaip „Apple“, „Google“. Mes labai sparčiai plečiamės – nuo 20 žmonių metų pradžioje, dabar esame 80 ir neplanuojam stabdyti augimo. Yra be galo daug atvirų pozicijų, kurias reikia užpildyti“, – pasakoja „Interactio“ direktorius Henrikas Urbonas.

Klaipėda ieško šimto programuotojų: žada geras darbo sąlygas ir patogią infrastruktūrą

Uostamiesčio ekonominės plėtros agentūra paskelbė apie 100 programuotojų poreikį: tiek jų priims tarptautinės kompanijos, veikiančios ir Klaipėdoje.

„Mūsų, kaip „Klaipėda ID“, noras yra, kad kuo daugiau tų talentų būtų Klaipėdoje, tiesiog dėl miesto gerovės – jauni specialistai, kurie tik pradeda darbus, turėtų iš ko mokytis, kad čia kurtųsi IT bendruomenė, kad žmonėm būtų įdomu“, – pabrėžia „Klaipėdos ID“ direktorė Eglė Songailienė.

Žinoma, tiek specialistų per dieną neatsiras: juos reikia užsiauginti arba prisitraukti iš kitur. Ieškoma patyrusių, kurie vėliau galėtų apmokyti pradedančiuosius.

Labai norėtųsi konkuruoti ne su Vilniumi ir ne su Kaunu, Norėtųsi, kad Lietuva konkuruotų pasaulyje ir kad Klaipėda prisidėtų prie to Lietuvos konkurencingumo.

„Labai norėtųsi konkuruoti ne su Vilniumi ir ne su Kaunu. Norėtųsi, kad Lietuva konkuruotų pasaulyje ir kad Klaipėda prisidėtų prie to Lietuvos konkurencingumo. Tai dėl to labai žiūrėjome ir tebežiūrime į Baltarusiją, turėdami omeny tenai esančią situaciją“, – nurodo E. Songailienė.

Tikimasi, kad programuoti Klaipėdoje norės ir kaimynai latviai. O kol kas kenčia verslai: projektų yra daugiau nei pajėgų jiems įgyvendinti. Pradėjus statyti Skaitmeninių inovacijų centrą, čia irgi reikės IT profesionalų.

„Čia turime ir talentingą bendruomenę, ir apskritai visą infrastruktūrą sukurtą. Dažnas vilnietis atvykęs sako: „Jaučiuosi tarsi Londone“. Tik paskelbus šią akciją, pas mus į Baltijos technologijų parką atsikraustė pora iš Baltarusijos, grafikos dizaineriai, kurie pas mus ir gyvena, ir dirba. Tikimės, kad tokių bus kur kas daugiau“, – viliasi Baltijos technologijų parko plėtros direktorė.

Biurus Kaune, Vilniuje ir Klaipėdoje turinčios inovatyvių sprendimų bendrovės „Telesoftas“ vadovas Algirdas Stonys sako, kad rasti gerų specialistų – labai sunku. Vienam darbuotojui sugalvojus kraustytis į uostamiestį, jį saugant specialiai sukurta darbo vieta dabar išaugo į nemažą biurą, kurį tikimasi dar padidinti.

„Dabar pas mus 10 žmonių – virš 10 dirba ir iš jų 5 yra atvažiavę iš kitų miestų į Klaipėdą. Tai pas mus juokauja personalo specialistai, jeigu nori surast žmonių Klaipėdoje, iškabinkit darbo skelbimą Vilniuje“, – teigia A. Stonys.

Tai pas mus juokauja personalo specialistai, jeigu nori surast žmonių Klaipėdoje, iškabinkit darbo skelbimą Vilniuje.

Tačiau, pasak direktoriaus, IT informacinių technologijų profesionalų neprisiviliosi vien alga – vidurkis du, trys tūkstančiai eurų, bet turi būti ir įdomi bendrovės politika, prasmingos veiklos po darbo, patogi miesto infrastruktūra, lengvai derinamas darbo ir poilsio režimas. Ir šimtas programuotojų – tik pradžia, realus poreikis esą daug didesnis.