Verslas

2021.01.13 16:57

Bitininkai sunerimę: tokių prastų metų nebuvo dešimtmetį, kai kurie jau kelia produkcijos kainas

Aina Mizgirdė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.01.13 16:57

Šalies bitininkai sako, kad tokių prastų metų nebuvo jau dešimtmetį. Medaus prisukta perpus mažiau nei įprastai, dažnai bitynus puolė parazitai. Dėl karantino uždarius savivaldybes, sustojo ir prekyba.

Bitininkė Roma Mačienė sako, kad žiemą darbų netrūkdavo. Spausdavo vaško plokšteles, naujam sezonui ruošdavo korių rėmelius.

„Kada tokį pagrindą įdedi bitės per vieną parą pasiūna korį“, – sako bitininkė.

Žinios. Lietuva mini Laisvės gynėjų dieną: šiemet dėl pandemijos kitaip nei įprasta – be tradicinių laužų ir masinių renginių

Dabar bitynuose tyku. Dėl karantino sustojo visi darbai ir prekyba.

„Netgi prieš Kalėdas kada būdavo, kad ir įmonės perka savo darbuotojams dovanų, į kalėdinį maišelį įdėti. Tai šiais metais šito nebuvo. Gal tik pora užsakymų tebuvo tokių. Kai kitais metais būdavo po 10, po 15 užsakymų“, – sako R. Mačienė.

Prekyba sustojusi ir turgavietėse. Šiomis dienomis ištuštėjusioje prekyvietėje galima pamatyti tik vieną kitą prekiautoją.

Daugelis bitininkų sako, kad tokių sunkių metų nebuvo jau dešimtmetį. Medaus derlius perpus mažesnis, bites, kaip niekad puolė parazitai. Neaišku ir kaip bitės ištvers žiemą. Mat apribojus judėjimą, bitininkams sudėtinga apžiūrėti skirtinguose rajonuose išdėstytus avilius.

„Ypač po vėjuotos dienos arba apsnigus, va kaip mes dabar atvažiavom, bitynas yra apsnigęs, tai reikėtų ir pradaryti lakas, nuvalyti nuo sniego, kad ventiliacija būtų geresnė. tai ta priežiūra vis tiek yra reikalinga ir važiuoti reikia“, – teigia bitininkas Arvydas Mockevičius.

Šiaurės Lietuvos bitininkai sako, kad šiemet dėl pandemijos išaugo bičių duonelės, žiedadulkių ir ypač pikio paklausa. Dėl mažesnio derliaus dalis bitininkų jau dabar pakėlė produkcijos kainas.