Verslas

2021.01.13 14:20

ECB vadovė ragina aktyviau reguliuoti bitkoiną

ELTA2021.01.13 14:20

Europos Centrinio Banko (ECB) valdančiosios tarybos pirmininkė Christine Lagarde paragino imtis visuotinio reguliavimo bitkoino atžvilgiu, nes šia kriptovaliuta esą buvo naudojamasi pinigų plovimui, todėl visos įstatymų spragos turi būti ištaisytos, rašo „Reuters“.

Šiuo metu bitkoinas populiarėja, o kriptovaliutą pradėjo pirkti fiziniai asmenys, investiciniai fondai ir net didelės korporacijos. Vis dėlto, anonimiškumą esą garantuojanti kriptovaliuta sukėlė nerimą, kad ja gali pasinaudoti nusikaltėliai, siekiantys plauti pinigus ir užsiimti kitokia nelegalia veikla.

„Bitkoinas yra itin spekuliacinis turtas, kuriuo buvo naudojamasi darant keistus dalykus ir užsiimant visiškai smerktinu pinigų plovimu“, – interviu „Reuters“ sakė Ch. Lagarde.

Nors pasaulyje yra taikomi pinigų plovimo prevencijos standartais, kriptovaliutų sektorius vis dar yra mažai reguliuojamas.

Ch. Lagarde prisijungė prie kitų reguliuotojų įvairiose pasaulio šalyse ir ragino įvesti visuotines kriptovaliutų reguliavimo taisykles.

„Reguliavimas turi būti. Dėl to turi būti sutarta ir tai turi būti taikoma pasauliniu lygiu, nes, jei yra spraga, ta spraga bus pasinaudota“, – sakė ji.