Verslas

2021.01.13 14:41

Guogos pasitraukimas užminė mįslę dėl tikrųjų motyvų – būdamas Seimo nariu kartu buvo ir įmonės vadovu?

Jonas Deveikis, LRT.lt2021.01.13 14:41

Darbo partijos narys Antanas Guoga teigia atsisakantis Seimo nario mandato, kadangi su Darbo partija nepavyks įgyvendinti rinkiminių pažadų. Tačiau pasitraukimo priežastis gali būti ir kita. Verslininkas kanadiečių įmonės „Cypherpunk Holdings Inc“ internetinėje svetainėje ir dokumentuose vis dar yra nurodomas jos vadovu. Vis dėlto A. Guoga LRT.lt tvirtina, kad iš įmonės valdymo pasitraukė dar prieš tapdamas Seimo nariu, o dabar yra tik jos akcininkas.

Kartu su Darbo partija į Seimą patekęs verslininkas A. Guoga antradienį nurodė paliekantis parlamentą ir Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) paprašė nuo sausio 14 dienos panaikinti mandatą.

Kaip savo „Facebook“ paskyroje rašė parlamentaras, Seimą jis palieka nenorėdamas nuvilti už jį balsavusių žmonių, nes su Darbo partija neįmanoma pasiekti žadėtų tikslų. Abejonės buvo išreikštos ir dėl partijos primininko Viktoro Uspaskicho vykdomos veiklos ir pasisakymų.

Vis dėlto kyla abejonių, ar A. Guoga iš Seimo traukiasi dėl jo įvardintų priežasčių. Parlamentaras internetinėje įmonės „Cypherpunk Holdings Inc“ svetainėje yra nurodomas, kaip įmonės vadovas, nors Seimo narys negali gauti jokio kito atlyginimo, išskyrus atlyginimą už kūrybinę veiklą.

„Cypherpunk Holdings Inc“ – tai Kanadoje įkurta įmonėje, listinguojama Kanados vertybinių popierių biržoje, užsiimanti kriptovaliutų investavimu.

Be kita ko, internete galima rasti dar lapkričio mėnesį spaudoje platintus pranešimus apie įmonę „Cypherpunk Holdings Inc“, kurios vadovu pranešimuose vis dar minimas A. Guoga.

Kanados vertybinių popierių biržoje gruodį įmonės platintuose pranešimuose Seimo narys taip pat yra nurodomas įmonės vadovu.

Pavyzdžiui, 2020 m. gruodžio 30 d. „Cypherpunk Holdings Inc“ per biržą išplatintame pranešime apie užbaigtą investicinį sandorį, A. Guoga komentuoja įvykdytą sandorį bei yra įvardijamas įmonės vadovu. Gruodžio 18 d. įmonės platintame pranešime per biržą A. Guogos vardas įrašytas prie asmenų, pasirašiusių dokumentą, o parlamentaras ir vėl pristatomas įmonės vadovu.

Apie savo veiklą įmonėje „Cypherpunk Holdings Inc“ A. Guoga dar prieš rinkimus yra nurodęs VRK pateiktoje privačių interesų deklaracijoje, tačiau deklaracijoje minima, kad parlamentaras įmonėje dirba konsultantu, o ne jai vadovauja.

Pats A. Guoga situaciją LRT.lt sutiko pakomentuoti SMS žinute. Jo teigimu, veiklą įmonėje jis sustabdė dar iki tampant Seimo nariu.

„Dar iki tampant Seimo nariu mano veikla įmonėje buvo sustabdyta neterminuotam laikotarpiui. Esu tik investuotojas“, – LRT.lt rašė A. Guoga.

Paklaustas, kodėl iki dabar per biržą platinamuose įmonės pranešimuose jis vis dar yra minimas „Cypherpunk Holdings Inc“ vadovu, A. Guoga pažymėjo, kad komentarai duoti ir dokumentai pasirašyti kaip įmonę paliekančio vadovo bei patikino, kad gali atsiųsti dokumentus, įrodančius, kad jis pasitraukė iš įmonės valdybos.

„On requested leave“ tiesiog. Visus dokumentus, jeigu reikės, pateiksim. Dabar atgal į verslus“, – LRT.lt rašė verslininkas.

Kiek vėliau A. Guoga iš tiesų LRT.lt pateikė įmonės Investuotojų komiteto susirinkimo protokolą, kuriame rašoma, kad lapkričio 11 d. parlamentaras pateikė prašymą palikti įmonės valdybą. Tuo metu priesaiką Seimo nariai davė lapkričio 13 d.

A. Guoga pridūrė, kad būdamas Seimo nariu jokio atlygio iš įmonės „Cypherpunk Holdings Inc“ negavo. Taip pat jis minėjo, kad kaip investuotojas vis dar dalyvauja „Cypherpunk Holdings Inc“ veikloje.

„Aš dalyvauju ir ten („Cypherpunk Holdings Inc“ – LRT) ir kitur kaip investuotojas. Turiu 100 įmonių“, – pridūrė jis.

Pasiteiravus, kodėl VRK puslapyje nurodyta, kad parlamentaras įmonėje dirba konsultantu, A. Guoga pažymėjo, kad iš tikrųjų oficiali jo pareigybė ir yra konsultantas, tačiau jis dėl to negauna jokio atlygio.

„Taip, yra toks kontraktas. Aš esu tik konsultantas. Čia CEO taip vadina, bet aš turiu tik konsultacinę sutartį be atlyginimo“, – pažymėjo verslininkas.