Verslas

2021.01.13 12:57

Žinia mėgstantiesiems Pietų Italiją: kovą startuos skrydžiai Vilnius–Baris

atnaujinta 18.48
LRT.lt2021.01.13 12:57

Pietų Italijos išsiilgę ir apie popandemines atostogas svajojantys lietuviai nuo pavasario galės vėl skraidyti tiesioginiais skrydžiais tarp Vilniaus ir Bario su tarpine stotele Milane. Pasak Lietuvos Respublikos garbės konsulo Giuseppe Saracino, tikimasi, kad pasauliui įveikus pandemiją, atnaujinti skrydžiai bus itin svarbus žingsnis tiek Apulijos regiono turizmo plėtrai, tiek santykių stiprinimui su Lietuva.

Kaip rašoma pranešime žiniasklaidai, kovo mėnesį bus atnaujinti tiesioginiai skrydžiai tarp Vilniaus ir Bario su stotele Milane. 2019 metais nutraukus šiuos tiesioginius skrydžius, juos atkurti paskatino naujausi statistiniai Apulijos regiono duomenys, patvirtinę, kad per penkis metus į pietų Italiją atvykusių lietuvių skaičius padidėjo 150 proc. – iš jų beveik 63 proc. rinkosi kokybišką apgyvendinimą 4 žvaigždučių viešbučiuose. Bendras turistų skaičius Apulijos regione išaugo iki 40 proc.

Pasak LR garbės konsulo Giuseppe Saracino, skrydžių tarp Vilniaus ir Bario atnaujinimas yra itin svarbus žingsnis tiek keliautojams, tiek pandemijos paveiktiems Apulijos turizmo verslams. Taip pat pastaruosius metus buvo aktyviai stiprinami ne tik turizmo, bet ir importo bei eksporto ryšiai su Lietuva – tai prisidėjo prie tarpusavio šalių populiarinimo bei ypatingai Apulijos regiono pripažinimo kaip kokybiško turizmo taško pietų Italijoje.

Garbės konsulo iniciatyva dėl skrydžių tarp Vilniaus ir Bario atnaujinimo sulaukė didelio palaikymo ne tik iš Apulijos regiono atstovų – lygiai taip pat iniciatyvą palaikė Lietuvos užsienio reikalų ministerija, Lietuvos ir Italijos tarptautiniai prekybos rūmai, „Rotary“ ir „Lions International Lietuva“ klubai bei Apulijos ir Bazilikatos lietuvių bendruomenė.

„Naujieji avialinijų bendrovės „Ryanair“ skrydžiai tarp Vilniaus ir Bario atvers daugiau galimybių atrasti ir pažinti Apulijos regioną, taip pat skatins kultūros ir prekybos plėtrą. Siekdami užtikrinti aukščiausią regiono turizmo kokybę, kiekvieną sezoną drauge su kelionių organizatoriais keliaujame po Apulijos lankytinas vietas ir žymiausius viešbučius. Šie glaudūs ryšiai ir atsakingas dėmesys turizmo kokybei lemia augantį lietuviškų kelionių agentūrų susidomėjimą mūsų kraštu, o tai įrodo, kad Apulija iš tikrųjų tampa vis didesniu traukos tašku turistams“, – teigia G. Saracino.