Verslas

2021.01.15 19:21

Žaisliniai sovietiniai tankai lietuviškose e. parduotuvėse: viena prekės atsisakė vos kreipusis, kita nemato nieko blogo

Gabrielė Sagaitytė, LRT.lt2021.01.15 19:21

Prekyba sovietine simbolika kai kuriose elektroninėse parduotuvėse sukėlė skaitytojo pasipiktinimą. Jis stebėjosi, kad elektroninės parduotuvės „Varlė.lt“ ir „Skytech“ prekiauja žaisliniais sovietiniais tankais su įgulomis, taip demonstruojant didelę nepagarbą.

Kaip nurodoma elektroninėse parduotuvėse, parduodamas žaislinis sovietinis „ZVEZDA BT-7“ tankas su įgula.

„Varlė.lt“ atstovė Alina Kazakevič patikino, kad tai, jog tokia prekė pasirodė „Varlė.lt“ puslapyje yra klaida.

„Prekė bus pašalinta ir pasistengsime užtikrinti, kad ateityje tokios prekės neatsirastų mūsų platformoje. Savo partnerius įspėsime. Atsiprašome dėl šios situacijos“, – akcentavo A. Kazakevič.

Minėto žaislo reklama buvo matoma ir tinklapyje „Kaina24.lt“, kurie LRT.lt taip pat patikino reklamos nuorodą jau pašalinę. „Mes, būdami Lietuvos patriotai, be abejo, tokių dalykų netoleruojame ir nuorodas jau ištrynėme“, – teigiama įmonės atsakyme.

Tuo metu LRT.lt susiekus su „Skytech“ atstovė Kristina Gervele ir paklausus, kaip vertina tokias gyventojų gyventojų reakcijas, ji teigė esanti gerokai nustebusi klausimu.

„Ar čia rimtai? Mes turime kelis šimtus tūkstančių prekių, įskaitant ir žaislus, ir tarp jų yra ir tankų konstruktorių. Turim ir amerikietiškų, ir prancūziškų, ir vokiškų, ir britiškų tankų. Surinkus visą siūlomą asortimentą, esu tikra, kad sovietiniai tankai neturės jokios vilties pasipriešinti mūsų šiuolaikinių sąjungininkų NATO pajėgoms“, – atsakyme rašė ji.

Vertindamas žaislus vaikams, pažymėtus sovietine simbolika, Vilniaus politikos analizės instituto vyr. analitikas Marius Laurinavičius pažymėjo, jog būtent Rusijoje tokiu būdu kuriamas naratyvas, esą sovietinis tankas ar sovietinė armija nėra gresmė, tad šį stebina, jog tokių žaislų vis dar atsiranda tarp Lietuvos verslų.

„Žaislas vaikui yra artimiausias dalykas be tėvų. Čia iš tiesų yra giliai psichologiškai pagrįsti dalykai, su kuriais dar KGB labai intesyviai dirbo, ir tos technologijos yra labai ištobulintos. Jeigu Lietuvoje tai vyksta, labai keista.

Tai tiesiog vis dar rodo mūsų visuomenės nesupratimą, su kuo mes turime reikalą už sienos. Tas iš tiesų yra labai liūdna. Reiškia, kad švietimo ir aiškinimo vis dar nepakanka“, – komentavo M. Laurinavičius.