Naujienų srautas

Verslas2012.06.20 11:31

Retųjų žemės elementų ištekliai senka, perspėja Kinija

LRT.lt 2012.06.20 11:31

Kinija įspėja, kad jos retųjų žemės elementų ištekliai didžiosiose kasybos vietose vis sparčiau senka. 

Kinija įspėja, kad jos retųjų žemės elementų ištekliai didžiosiose kasybos vietose vis sparčiau senka. Šalies vyriausybė dėl to kaltina besaikę eksploataciją ir nelegalią kasybą, praneša BBC.

Kinija patenkina daugiau kaip 90 proc. pasaulio retųjų žemės elementų poreikio, nors turi tik 23 proc. pasaulinių rezervų.

Šalis ragina kitas išteklių turinčias šalis didinti šių elementų, kurie naudojama elektronikoje, gamybą.

„Po daugiau kaip 50 metų trukusios besaikės gavybos, Kinijos retųjų žemės elementų ištekliai senka“, – oficialiame dokumente, kurį skelbia „Xinhua“ naujienų agentūra, teigia Kinijos vyriausybė.

Retiesiems žemės elementams priskiriama 17 elementų, kurie naudojami įvairių aukštų technologijų įrenginių gamybai. Jie naudojami gaminant MP3 grotuvus, mobiliuosius telefonus, plokščiaekranius televizorius ir hibridines baterijas.

Šiems gaminiams vis populiarėjant, retųjų žemės elementų paklausa vis auga.

Tačiau Kinija įvedė šių elementų eksporto kvotas. Ji teigia taip pasielgusi norėdama išvengti besaikės šių elementų kasybos, kuri kaip pat žaloja gamtą.

JAV, Japonija ir Europos Sąjunga šias kvotas vadina neteisėtomis ir dėl to kreipėsi į Pasaulio prekybos organizaciją (PPO).

Tačiau Pramonės ir informacinių technologijų ministerijos Retųjų žemės elementų tarnybos direktoriaus pavaduotojas Gao Yunhu teigė, kad Kinijos politika atitinka PPO taisykles ir kad Pekinas pasirengęs spręsti ginčą su prekybos partneriais.

„Esame pasirengę bendradarbiauti, kad kuo greičiau ginčą išspręstume. Tuo pat metu aktyviai naudosime PPO taisykles Kinijos teisėms ir interesams ginti“, – jį citavo „Xinhua“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi