Naujienų srautas

Verslas2016.03.25 17:03

Kinija įsileis lietuviškus pieno produktus

LRT RADIJAS, LRT.lt 2016.03.25 17:03

Kinijoje vizitą baigiantis Lietuvos premjeras sako, kad Kinija įsileis lietuviškus pieno produktus. 

Pasak Algirdo Butkevičiaus, sertifikatai jau kitą savaitę turėtų pasiekti Lietuvą. Premjeras sako, kad Kinija Lietuvai atveria vartus į savo milžinišką rinką ir tai yra didelė sėkmė. A. Butkevičius tikisi, kad pieno gamintojai ir eksportuotojai šiomis galimybėmis pasinaudos. Tai premjeras teigė po susitikimo su Kinijos premjeru Li Keqiangu.

Pernai Kinijoje buvo pasirašytas trišalis protokolas dėl veterinarinių ir higienos reikalavimų, kurie bus taikomi pieno produktams eksportuojamiems iš Lietuvos į Kiniją.

„Nuo 2015 m. lapkričio abi šalys jau buvo sutarusios dėl bendrų reikalavimų, kuriuos turės atitikti lietuviški pieno produktai. Buvo apibrėžtos abiejų šalių kontrolės institucijų atsakomybės ir pareigos, nustatyti bendrieji ir specialūs reikalavimai eksportuojamų gyvūnų sveikatos ir pieno produktų saugos ir kokybės kontrolei. Būtent šie reikalavimai perkelti į atitinkamus eksporto sertifikatus – pagrindinius dokumentus, kurie leidžia eksportą“, – teigia premjeras.

Didelės reikšmės derybų eigai turėjo premjerų dvišaliai susitikimai ir institucijų atstovų bendradarbiavimas bei pernai vykę Kinijos ekspertų auditai Lietuvos gyvulininkystės ir pienininkystės ūkiuose, pieno perdirbimo įmonėse ir laboratorijose.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi