Naujienų srautas

Verslas2016.03.25 15:19

Teismas panaikino „Rokiškio sūrio“ vadovo turto areštą

BNS 2016.03.25 15:19

Lietuvos apeliacinis teismas panaikino beveik 11,5 mln. eurų vertės pagrindinio „Rokiškio sūrio“ akcininko ir vadovo Antano Trumpos turto areštą, kurio siekė nesąžiningu elgesiu įtariama Švedijos investicijų bendrovė „East Capital“.

Praėjusių metų gruodžio 29 d. Panevėžio apygardos teismas priėmė „East Capital“ ieškinį A.Trumpai dėl beveik 11,5 mln. eurų žalos atlyginimo ir patenkino švedų prašymą areštuoti šiai sumai „Rokiškio sūrio“ vadovo valdomą turtą.

Pasak A.Trumpos, „East Capital“ ieškiniu siekiama vienintelio dalyko – priversti „Rokiškio sūrį“ beveik dvigubai didesne nei rinkos kaina supirkti švedų valdomą 4,96 proc. akcijų paketą. Šiuo metu Lietuvos bankas nagrinėja „Rokiškio sūrio“ prašymą ištirti, ar „East Capital“ savo veiksmais nepažeidė įstatyme numatyto draudimo manipuliuoti rinka, siekiant dirbtinai padidinti turimų akcijų kainą.

Praėjusių metų balandį „East Capital“ oficialiai patvirtino savo siekį parduoti turimas „Rokiškio sūrio“ akcijas už 3,475 euro už vieną akciją.

Kaip nurodoma „East Capital“ laiške, jei bus susitarta dėl akcijų kainos, švedai nekels klausimų nei dėl „Rokiškio sūrio“ investavimo strategijos, nei dėl paskolų susijusioms bendrovėms.

„Lietuvių kalboje tai galima vadinti šantažu, – sakė A.Trumpa. – Mes nesiruošiame tam pasiduoti, galvodami pirmiausiai apie visų akcininkų interesus, apie visos bendrovės ir jos darbuotojų perspektyvas“.

Derybos dėl galimos akcijų kainos užsitęsė iki praėjusių metų vasaros, tačiau galutinė švedų norima kaina – beveik 2,5 euro už vieną akciją vis tiek beveik dvigubai viršijo rinkos kainą.

Praėjusių metų gruodžio 10–23 dienomis „Rokiškio sūris“ per „Nasdaq“ Vilniaus biržą įsigijo daugiau kaip 1,6 mln. savų akcijų. Vienos 0,29 euro nominalios vertės akcijos supirkimo kaina siekė 1,43 euro.

Bendrovė, remdamasi visuotinio akcininkų susirinkimo sprendimu, ketino supirkti daugiau – iki beveik 2,8 mln. akcijų ir tam buvo suformavusi beveik 11,7 mln. eurų rezervą.

Šio supirkimo metu už akcijas pasiūlytą kainą kaip priimtiną įvertino ir savo akcijas pardavė 4,5 proc. akcijų turėjusių asmenų.

„East Capital“ šia galimybe parduoti savo akcijas nepasinaudojo ir paskutinę akcijų supirkimo dieną teismui pateikė ieškinį A.Trumpai.

„East Capital“ nurodo, kad „Rokiškio sūris“ neteisėtai suteikė finansinę paramą kitai A.Trumpos valdomai bendrovei „Pieno pramonės investicijų valdymas“ su tikslu įsigyti „Rokiškio sūrio“ akcijų.

A.Trumpa tai neigia ir tvirtina, kad „Pieno pramonės investicijų valdymas“ dar 2004–2006 metais įsigijo „Rokiškio sūrio“ akcijų už lėšas, pasiskolintas iš bankų bei savo akcininkų. Ir tik vėliau „Rokiškio sūris“ refinansavo dalį šių paskolų, taikydamas rinką atitinkančias palūkanas. Visos paskolintos lėšos jau grąžintos bendrovei.

Pasak A.Trumpos, visa būtina informacija apie paskolas buvo teikiama kasmetinėse bendrovės ataskaitose, kurias tvirtindavo akcininkai, įskaitant ir „East Capital“. Atitinkamų paskolų suteikimo laikotarpiu švedai net didino savo valdomų „Rokiškio sūrio“ akcijų skaičių.

„East Capital“ pastaruoju metu likviduoja savo pozicijas „Nasdaq“ Vilnius biržoje. Praėjusių metų pabaigoje parduotos bendrovių „Pieno žvaigždės“ ir „Linas Agro Group“ akcijos, sausio pradžioje pasitraukta iš „City Service“ akcininkų. Vasarį „East Capital“ neteko vieno svarbiausių savo klientų – Švedijos investicijų fondas „East Capital Explorer“ jau pranešė apsisprendęs nutraukti sutartį dėl investicijų valdymo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi