Verslas

2013.03.07 13:33

D. Cameronas: nėra kelio atgal, turime priimti biudžeto deficito mažinimo planą

ELTA 2013.03.07 13:33

Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Davidas Cameronas ketvirtadienį pažadėjo laikytis savo deficito mažinimo plano.

Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Davidas Cameronas ketvirtadienį pažadėjo laikytis savo deficito mažinimo plano.

Jis nepaiso mažo ekonomikos augimo ir to, kad šalis prarado AAA skolinimosi reitingą. Jis teigia, kad Britanija nusiris „atgal į bedugnę“, jei jis pakeis planus. Apie tai praneša „Reuters“.

Koalicijos atstovas liberaldemokratas Vince`as Cable`as viešai premjero paklausė, ar neatėjo laikas šaliai daugiau pasiskolinti ir investuoti į infrastruktūrą. Tačiau D. Cameronas, kalbėdamas prieš 2013 m. biudžeto svarstymą, vyksiantį kovo 20 d., sakė, kad yra požymių, jog jo pasirinkta ekonominė politika pradeda veikti ir svarbu „tvirtai laikytis krypties“.

Panašu, kad Didžiosios Britanijos ekonomiką gali ištikti jau trečioji recesija nuo 2008 metų. Valstybės skola augs dar trejus metus, nepaisant kai kurių viešųjų išlaidų mažinimo. Tačiau savo ketvirtadienio kalboje D. Cameronas ketina pranešti apie įvykdytus pokyčius.

Biudžeto deficitas sumažintas ketvirtadaliu, palūkanų normos yra rekordiškai žemo lygio, eksportas atgaivintas, pašalpų prašančių žmonių skaičius sumažėjo, o dirbančių žmonių tapo daugiau, „nei buvo kada nors anksčiau per visą šalies istoriją“.

„Tačiau dabar mes aiškiai matome tam tikrus požymius, kad galime daug pasiekti mūsų ekonomikoje, tačiau būtent dabar turime tvirtai laikytis nustatyto kelio“, – mano D. Cameronas.