Verslas

2016.03.22 21:44

Šveicarija iš JAV supirkinės skalūnų dujas

ELTA2016.03.22 21:44

Jungtinės Valstijos tieks skalūnų dujas Šveicarijos naftos perdirbimo įmonei „Ineos“. Apie tai antradienį praneša laikraštis „The Wall Street Journal“.

„Ineos“, laikoma viena iš dešimties stambiausių pasaulio chemijos įmonių, planuoja pirmąsias energetinių išteklių partijas jau trečiadienį, kovo 23 d. Jungtinės Valstijos bendrovei tieks etano dujas. Šias eksportuoja amerikiečių išteklių gavybos įmonės „Range Resources“ bei „Consol Energy“, žaliavas išgaunančios Pensilvanijos valstijoje.

Šalys pasirašė susitarimą dėl skalūnų dujų tiekimo artimiausius 15 metų. „Skalūnų dujų gavyba pagyvino Amerikos pramonę. Pirmą kartą Europa gali gauti prieigą prie šio svarbaus energetikos ir žaliavų šaltinio“, – komentavo susitarimą „Ineos“ įkūrėjas ir direktorių tarybos pirmininkas Jimas Ratcliffe`as. Bendrovės atstovai taip pat teigė, kad etano dujų tiekimas taps pirmuoju jo transportavimo į Europą atveju.

„Ineos“ planuoja gamtines dujas naudoti Norvegijoje esančios naftos perdirbimo gamyklos veikloje. Iki 2020 metų bendrovė pasirengusi iš JAV gauti po aštuonias dujų partijas per mėnesį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt