Verslas

2016.03.22 12:24

Finansų ministras: pranešti apie „PayPal“ sąskaitas kol kas nereikės

15min.lt 2016.03.22 12:24

Milžiniško gyventojų nepasitenkinimo sulaukęs reikalavimas pranešti apie turimą „PayPal“ sąskaitą kol kas atšaukiamas. Finansų ministras Rimantas Šadžius pripažino, kad tokie reikalavimai sunkiai suprantami gyventojams.

Finansų ministras nurodė Valstybinei mokesčių inspekcijai koreguoti taisykles ir atidėti elektroninių sąskaitų deklaravimo terminus, skelbiama pranešime spaudai. 

Finansų ministras R. Šadžius antradienį nurodė VMI koreguoti taisykles, kurios numato prievolę ir terminus Lietuvos gyventojams teikti informaciją VMI apie elektronines bei užsienio kredito įstaigose atidarytas ir (ar) uždarytas sąskaitas. 

„Akivaizdu, kad dabar galiojantys reikalavimai yra sunkiai suprantami mokesčių mokėtojams ir kai kada pertekliniai. Todėl, įvertindamas susidariusią padėtį, nurodžiau Valstybinei mokesčių inspekcijai atidėti elektroninių sąskaitų deklaravimo terminus, pakoreguoti taisykles dėl elektroninių sąskaitų deklaravimo ir tinkamai išaiškinti gyventojams šių taisyklių praktinį taikymą“, ‒ pranešime cituojamas finansų ministras Rimantas Šadžius.

Tačiau VMI pavesta, įvertinus visuomenės pastabas, pateiktus pavyzdžius, konkrečias praktines situacijas, pakeisti „Pranešimo apie užsienio valstybių kredito, mokėjimo ir elektroninių pinigų įstaigose atidarytas ir uždarytas sąskaitas fr0526 formos pildymo ir pateikimo taisykles“ bei iki metų pabaigos atidėti iš gyventojų reikalaujamos informacijos pateikimo terminus.