Verslas

2016.03.22 11:00

Po istorinio B. Obamos vizito – JAV verslo žingsniai Kuboje

ELTA 2016.03.22 11:00

Nemaža dalis JAV bendrovių sudarė su Kuba verslo kontraktų, informuoja BBC. JAV korporacija „Google“ ketina atidaryti Kuboje savo technologijų centrą. Pasak JAV prezidento Baracko Obamos, „Google“ priimdama tokį sprendimą siekia pagerinti interneto prieigą salos gyventojams.

Technologijų centras bus įkurtas Kubos dailininko Alexio Machado, žinomo, kaip Kcho, studijoje. „Google“ taip pat platins nemokamą internetą, 70 kartų spartesnį už tą, kuris šiuo metu yra prieinamas salos gyventojams. Anot paties Kcho, studija bus atvira visiems lankytojams penkias dienas per savaitę nuo septintos ryto iki pusiaunakčio. Vienu metu ja galės naudotis apie 40 žmonių.

Be „Google“ savo veiklą Kuboje plečia ir „Booking.com“. Bendrovė tapo pirmąja tarp JAV interneto kelionių agentūrų, sugebėjusių sudaryti kontraktą su Kubos vyriausybe.

Pinigų perlaidų bendrovė „Western Union“ pareiškė plečianti perlaidų paslaugas saloje.

Apie savo planus įžengti į Kubos rinką pareiškė ir bendrovė „AirBnb“. Apie trijų viešbučių atidarymą Kuboje pranešė ir viešbučių tinklas „Starwood“.

JAV prezidentas Barackas Obama pirmadienį Havanoje istorinių pokalbių susitiko su Kubos lyderiu Raulio Castro. Tai yra pirmasis JAV prezidento vizitas Kuboje nuo 1928 metų, kai čia lankėsi Calvinas Coolidge`as. Kuba dabar reikalauja visiškai panaikinti šaliai paskelbtą prekybos embargą ir grąžinti nuo 1903 metų JAV kontroliuojamą Gvantanamo karinę bazę. B. Obama per viešnagę ketina užsiminti apie kritišką žmogaus teisių padėtį šalyje.

Per pastaruosius kelis mėnesius dalis apribojimų, pavyzdžiui, turizmo srityje, buvo atšaukta.