Verslas

2016.03.21 22:01

Įmonė „Daumantai“ sulaukė prezidentės dėmesio

25 metus Kėdainiuose sėkmingai veikianti lietuviško kapitalo įmonė „Daumantai“ skatina vietos bendruomenės verslumą, padeda neįgaliesiems, remia įvairias rajono įstaigas. Joje apsilankiusi prezidentė Dalia Grybauskaitė sako, kad tai – socialiai atsakingos, skaidrios ir progresyvios įmonės regione pavyzdys.

Lietuviško kapitalo įmonėje „Daumantai“ šiuo metu dirba 83 darbuotojai, jų vidutinis darbo užmokestis didesnis nei šalies vidurkis – kiek daugiau nei 800 eurų. 

Bendrovė remia neįgaliuosius, švietimo ir globos įstaigas, sportą ir kitokius projektus. Kiekvieną vasarą įmonėje įdarbinami moksleiviai, dažniausiai – čia dirbančiųjų vaikai. Mažus vaikus auginantiems darbuotojams, kol vaikui sueis 7 m., įmonė moka 10 proc. didesnį atlyginimą. „Daumantų“ akcininkas, dabartinis Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius prisimena, kaip gimė pastaroji iniciatyva.

„Vienas politikierius pasakė, kad reikia išleisti tokį įstatymą, kuris padėtų darbdaviams atleisti besilaukiančias mamas, mes tada labai smarkiai užpykome ir pasakė, darysim kitaip“, – sako Kėdainių rajono meras.

Socialiai atsakingos įmonės vardą užsitarnavusi bendrovė sulaukė šalies vadovės dėmesio.

„Lankausi ten, kur yra kuo pasidžiaugti, ką parodyti kaip pavyzdį kitiems Lietuvos regionams ir pagirti. Ten, kur įmonės dirba ne taip sąžiningai ir skriaudžia savo darbuotojus, aš nesilankau, nors tokių yra ir šitam regione“, – aiškina prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Įmonė gamina daugiau nei 100 skirtingų pavadinimų majonezų, padažų, kečupų, prieskonių mišinių ir kitokių produktų. Įmonės direktorius pastebi, kad žmonės vietoje majonezo vis dažniau renkasi vadinamuosius majonezo padažus. Mėnesį iki Velykų gamintojai vadina auksiniu – tada pardavimai patys didžiausi, nepaisant keliais procentais išaugusios produkcijos kainos.

„Paprastai, kada naftos kaina mažėdavo, aliejus irgi pigdavo, dabar aliejus brangsta, tai daro įtaką savikainai ir kainos kyla“, – aiškina UAB „Daumantai“ direktorius Robertas Neimontas.

Pernai įmonė pagamino 5,5 tūkst. tonų produkcijos – trečdalį eksportavo į Skandinavijos šalis, Latviją, Airiją ir Didžiąją Britaniją.