Verslas

2013.03.07 08:53

A. Butkevičius: Lietuvai nereikia referendumo dėl euro

ELTA 2013.03.07 08:53

Lietuva įsivesti eurą apsisprendė stodama į Europos Sąjungą ir šaliai referendumas dėl euro nereikalingas, mano Premjeras Algirdas Butkevičius.

Lietuva įsivesti eurą apsisprendė stodama į Europos Sąjungą ir šaliai referendumas dėl euro nereikalingas, mano Premjeras Algirdas Butkevičius.

„Čia nėra jokios baimės ir nereikia jokių referendumų organizuoti, nes mes jau stojimo sutartyje į Europos Sąjungą esame įsipareigoję įsivesti eurą“, – ketvirtadienio rytą „Žinių radijui“ sakė A. Butkevičius.

Pasak Premjero, koalicijos Politinėje taryboje kol kas euro įvedimui niekas prieštaravimų nepareiškė.

„Kada buvo iškeltas šitas klausimas, niekas per daug neakcentavo, kad Lietuvai nereikia euro“, – sakė A. Butkevičius.

Vyriausybės vadovas pabrėžė, jog litas yra susietas su euru, o tai reiškia, kad Lietuva faktiškai turi eurą ir dabar. Kol Lietuva neįsivedusi euro, toks susiejimas, pasak Premjero, kartais blogina eksporto ir importo sąlygas.

Kaip kitą euro privalumą A. Butkevičius pažymėjo, kad turint eurą bus galima gauti paskolas už mažesnes palūkanas.

„Turint eurą, paprastai pasakius, mes turėsime galimybę gauti paskolas su mažesnėmis palūkanomis. Šiuo metu, reikia pasakyti, kad kreditavimo politika Lietuvoje yra labai konservatyvi, ir jei nagrinėsime, pavyzdžiui, vien tik vartotojų paskolų sektorių, tada pamatysime, kad Lietuva tarp visų ES šalių, skaičiuojant vienam gyventojui suteiktą kreditą, yra paskutinėje vietoje“, – sakė Vyriausybės vadovas.

Euro įvedimas, anot Premjero, padės pritraukti ir daugiau tiesioginių užsienio investicijų, taip pat nebereikės jokių išlaidų konvertuojant Lietuvos pinigus į užsienio valiutą.

Su savo motina A. Butkevičius sakė apie euro įsivedimo privalumus kol kas nekalbėjęs, bet nujaučiantis, kad ji į tai kol kas žiūri priešiškai.

„Pagyvenusio amžiaus žmonės nenori tokių permainų, kurios yra jiems nežinomos“, – sakė Premjeras.

Anot Premjero, euro privalumų aiškinimui žmonėms reikia skirti daugiau dėmesio.

„Reikia skirti daugiau laiko aiškinamajam darbui. Tai reiškia, ir Lietuvoje reikia stiprinti viešinimo politiką“, – pabrėžė Premjeras.