Verslas

2016.03.19 10:16

Lietuviai siūlosi organizuoti Ukrainoje išgauto gintaro biržą Vilniuje

BNS2016.03.19 10:16

Lietuvos sostinė galėtų tapti pagrindine ukrainietiško gintaro, kuris dabar didžiuliais kiekiais realizuojamas šešėlinėje rinkoje, prekybos vieta – Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos verslininkai bei visuomenininkai siekia sutvarkyti gintaro kasybą Ukrainoje, kurioje gintaro ištekliai gali siekti iki 1 mln. tonų, pagal europietiška teisę ir organizuoti išgauto gintaro biržą Vilniuje, šeštadienį rašo „Lietuvos žinios“.

„Norėtume padėti ukrainiečiams susidoroti su chaosu jų gintaro versle. Mūsų partneriai yra Ukrainos ekonomikos reformatoriai“, - dienraščiui sakė didžiausios Baltijos šalyse juvelyrikos ir gintaro parodos „Amber Trip“ organizatorius Giedrius Guntorius.

Pasak jo, pažaboti nelegalią gintaro kasybą bei kontrabandą legaliai parduodant žaliavą siekia Ukrainoje veikianti visuomeninė organizacija –Tarptautinis reformų centras.

„Buvome susitikę su Ukrainos naujuoju ambasadoriumi Lietuvoje Volodymyru Jacenkivskiu, Ukrainos, Lenkijos ir Lietuvos verslininkais ir kalbėjome, kad reikėtų keisti padėtį ir patiems pradėti valdyti gintaro biržą. Juk biržos pagrindinė funkcija yra būti tarpininke tarę žaliavos pasiūlos ir paklausos. Šiuo metu šį klausimą aptarinėjame Lenkijoje. Balandžio mėnesio pradžioje vyksime į Ukrainą. Norime ukrainiečiams padėti, nes gintaro verslą išmanome. O dabartinė sumaištis šiame versle niekam nenaudinga“, – sakė G. Guntorius.

Pasak jo, Lietuvos ir kitų šalių verslininkams kyla sunkumų įsigyti gintaro žaliavos dėl daugiau nei prieš dvejus metus nutraukto gintaro eksporto iš Kaliningrado, tačiau jie turi alternatyvą gintaro gauti iš Ukrainos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.