Verslas

2016.03.18 13:28

Valdantieji dėl Astravo elektrinės grėsmės poziciją formuos po kelių savaičių

BNS 2016.03.18 13:28

Valdančiosios koalicijos partijos neatsisako idėjos suformuoti bendrą poziciją dėl Baltarusijoje, netoli sienos su Lietuva statomos Astravo atominės elektrinės (AE). Tikimasi, kad tokio susitarimo projektas bus svarstomas kitame politinės tarybos posėdyje.

„Manome, jog reikia padaryti viską, kad grėsmė (Astravo AE – BNS) būtų minimali ir pasirašyti susitarimą yra tikslinga“, – penktadienį Seime po tarybos posėdžio žurnalistams sakė Darbo partijos vadovas Valentinas Mazuronis.

„Sekančiai politinei tarybai jis turėtų būti parengtas“, – pridūrė „darbiečių“ lyderis.

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ lyderis Rolandas Paksas sako, kad būtina rūpintis, jog Astravo atominė elektrinė būtų saugi ir negrėstų nei Vilniui, nei Lietuvai.

„Mes turim spausti ir baltarusių pusę, ir naudoti visus svertus tarptautinių organizacijų, ir Europos Sąjungos“, – sakė jis. 

Politinė taryba anksčiau įpareigojo valdančiųjų frakcijas Seime parengti partijų susitarimo projektą – tam sudaryta speciali darbo grupė.

Beveik visų parlamentinių partijų politikų ir energetikų pasitarime Seime kovo pradžioje buvo nutarta siekti tokio susitarimo, tačiau valdančiųjų ir opozicijos nuomonės dėl jo tono išsiskyrė – konservatoriai siūlo Lietuvai būti griežtai, o valdantieji socialdemokratai ir „tvarkiečiai“ sako, kad tai naudos neatneš.