Verslas

2016.03.18 15:32

Dėl PVM lengvatos maistui apsispręs vėliau, o visas PVM gali būti mažinamas per 3 metus

BNS 2016.03.18 15:32

Valdančiųjų politinė taryba dėl lengvatinio 5 proc. pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifo būtiniausiems maisto produktams apsispręs vėliau, kai Finansų ministerija pateiks skaičiavimus, kiek biudžetas dėl to netektų pajamų. Tai ji turės padaryti per tris savaites.

„Visos partijos sutarė, kad tai yra labai svarbus klausimas, jį reikia toliau svarstyti ir ieškoti sprendimų. Paprašėme Finansų ministerijos, kad pateiktų paskaičiavimus, prognozes ir visus galimus variantus (dėl PVM tarifo mažinimo – BNS), ir, sulaukę ekspertų, ministerijos išvadų, pagrindimų ir siūlymų, šitą klausimą svarstysime toliau kompleksiškai, kartu vertindami neapmokestinamųjų pajamų dydžio (NPD) kėlimo būtinybę“, – penktadienį Seime po valdančiųjų politinės tarybos posėdžio žurnalistams sakė Darbo partijos vadovas Valentinas Mazuronis.

Tuo metu partijos „Tvarka ir teisingumas“ lyderis Rolandas Paksas sako, kad PVM galima būtų mažinti ne tik maistui, bet ir kitoms reikalingiausioms prekėms, o prabangos prekėms jis galėtų būti netgi didinamas.

„Mes pasiūlėme pasižiūrėti į tai kompleksiškai, kad ne vien tiktai mėsai arba maisto produktams, bet ir kitoms reikalingoms prekėms. Galbūt kažkurioms, pavyzdžiui, prabangos prekėms galėtų padidėti (PVM tarifas – BNS). Bet toms prekėms, kurios plataus vartojimo, reikia rasti galimybę PVM sumažinti“, – teigė R. Paksas.

Pasak jo, PVM galėtų būti didinamas, pavyzdžiui, brangiems automobiliams.

Premjeras Algirdas Butkevičius dar kartą patvirtino, kad diskusijos dėl PVM mažinimo toliau vyks, kai bus aiškūs pirmojo ketvirčio šalies makroekonominiai rodikliai. Pasak jo, PVM mažinimas ir neapmokestinamojo pajamų dydžio (NPD) kėlimas galimas nuo 2017 metų.

Tačiau premjeras pabrėžė, kad plėsti PVM lengvatą verčia ir susidariusi situacija dėl Lenkijos, todėl, jo nuomone, pirmiausia reikėtų apsispręsti dėl mažesnio PVM tarifo šviežiai mėsai.

„Reikėtų pirmiausia sutvarkyti klausimą dėl šviežios ir atšaldytos mėsos, kad ją galima būtų paimti iš turgaus, nes turguje daugiausia pardavinėjama lenkiška mėsa. (...) Aišku, mes negalime nematyti to, kas vyksta Lenkijoje, pavyzdžiui, negalime taikstytis su tuo, kad dabar gyvos kiaulės išvežamos į Lenkiją, ten papjaunamos ir mėsa įvežama į Lietuvą“, – teigė premjeras.

Pasak jo, Lenkijoje maisto produktų kainos yra mažesnės ne tik dėl mokesčių politikos, bet ir todėl, kad ten pigesnė maisto produktų savikaina: „Ūkiai žemdirbių yra daug stambesni, jie neturi maždaug 70 proc. smulkių ūkių, kaip mes turime, kur laikomos 1–6 karvės“.

Ketvirtadienį prabilęs apie galimą bendro PVM tarifo sumažinimą, penktadienį A. Butkevičius sakė, kad jis galėtų būti mažinamas etapais – per trejus metus.

„Gal būtų galima įgyvendinti trimetę mažinimo programą – numatyti, kaip mes eisime tuo keliu“, – po valdančiųjų politinės tarybos posėdžio žurnalistams pareiškė A. Butkevičius.