Verslas

2016.03.17 19:34

Tyrimas patvirtino ministerijos įtarimus dėl per didelės miltų kainos

LRT.lt2016.03.17 19:34

Lietuvos agrarinės ekonomikos institutas atliko rinkos tyrimus, kurie patvirtino Žemės ūkio ministerijos įtarimus – miltai nepasiturintiesiems buvo pirkti per aukšta kaina. Sutartis dėl jų pirkimo nebuvo pasirašyta.

Dėl kilusių abejonių ministerijos pavedimu buvo atliktas tyrimas ir dėl kitų produktų bei kreiptasi į Generalinę prokuratūrą. Rinkos kainų tyrimas parodė, kad miltų, miežinių kruopų, greito paruošimo kviečių košių, konservuotų pupelių, makaronų kainos viršijo didmeninę rinkos kainą.

Bet nepasitvirtino viešumoje buvusios spekuliacijos dėl aliejaus, avižų košių, saldinto sutirštinto pieno ir kiaulienos konservų. Jų kaina buvo žemesnė už didmeninę rinkos kainą. Instituto skaičiavimais, bendrai maisto pirkimas nepasiturintiesiems galėjo viršyti 13 proc., bet pažymėtina, kad produktai nepasiturintiesiems yra specifiniai, jiems reikalingos specialios pakuotės, žymėjimas, todėl jų kaina gali būti aukštesnė, negu rinkos kaina. Lietuvos agrarinės ekonomikos institutas taip pat pastebėjo, kad pasiūlymuose nurodytos transportavimo išlaidos yra žemesnės 40 procentų, negu įprasta rinkos kaina.

Produktų sąrašą, reikalingų šiam pirkimui, Rinkos reguliavimo agentūrai pateikia Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, kaip vadovaujanti projektui institucija. Vėliau Agentūra vykdo pirkimą, prieš tai suderinusi produktų specifikacijas su Sveikatos apsaugos ministerijos atstovais taip pat su Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos darbuotojais. Rinkos reguliavimo agentūra taip pat derino maisto produktų nepasiturintiesiems specifikaciją su Europos socialinio fondo agentūra.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt