Verslas

2020.12.30 14:08

Vyriausybė pritarė patikslintoms pagalbos priemonėms – į negrąžinamą paramą galės pretenduoti daugiau įmonių

Jonas Deveikis, LRT.lt2020.12.30 14:08

Vyriausybė pritarė patikslintai subsidijų nuo COVID-19 nukentėjusioms įmonėms koncepcijai. Subsidiją galės gauti ne tik smulkus ir vidutinis verslas, bet ir įmonės, kurių darbuotojų skaičius viršys 250. Subsidijos sieks 25 proc. praėjusiais metais sumokėto gyventojų pajamų mokesčio (GPM), o iš viso joms bus skirta 150 mln. eurų. 

Anksčiau buvo numatyta, kad valstybės paramą galės gauti tik mažos ir vidutinės nuo COVID-19 nukentėjusios įmonės, tačiau Vyriausybė praplėtė subsidijų gavėjų ratą į jas įtraukiant ir įmones, kurių darbuotojų skaičius viršys 250, tačiau jos turės atitikti kitus įstatymuose apibrėžtus smulkaus ir vidutinio dydžio verslo kriterijus (metinės pajamos 2019 m. neviršijo 50 mln. eurų arba turto balansinė vertė 2019 m. gruodžio 31 d. neviršijo 43 mln. eurų).

„Pakeitimai priimami atsižvelgiant į pasikeitusią situaciją. Noriu pabrėžti, kad antrasis karantinas Lietuvoje veikia nuo lapkričio 7 dienos. Deja, jokia pagalbos verslui parama neveikia, todėl darėme viską, kad greičiau suderintume ir paleistume bent vieną veikiančią priemonę. Ši priemonė jau suderinta su Europos Komisija“, – Vyriausybės posėdyje teigė Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Dėl subsidijų galės kreiptis tos įmonės, kurių apyvarta 2020 m. lapkričio 1 d. – 2021 m. sausio 31 d. krito bent 30 proc. lyginant su 2019 tuo pačiu laikotarpiu. Jeigu įmonių veikla buvo apribota gruodį – jos galės neįtraukti lapkričio apyvartos.

Subsidijos sieks 25 proc. praėjusiais metais sumokėto gyventojų pajamų mokesčio (GPM), o iš viso tam bus skirta 150 mln. eurų.

Subsidijos bus skirtos įmonių likvidumui palaikyti. Jos negalės būti skirtos dividendams mokėti, kapitalui išmokant lėšas pareiškėjo dalyviams mažinti, savoms akcijoms supirkti ar kitokiems mokėjimams iš kapitalo pareiškėjo dalyviams atlikti, taip pat paskoloms pareiškėjo dalyviams grąžinti arba suteikti.

Planuojama, kad įmonės teikti paraiškas galės sausio pirmoje pusėje.

Vyriausybė dar gruodį patvirtino naują pagalbos planą smulkiajam ir vidutiniam verslui. Įmonės, kurių apyvarta sumažėjo 30 proc. ar daugiau, galės neatlygintinai gauti vienkartines subsidijas, siekiančias nuo 500 eurų iki 800 tūkst. eurų.

Nukentėjusios įmonės galės gauti subsidijas, jei jų metinės pajamos pernai neviršijo 50 mln. eurų arba turto balansinė vertė 2019 metų pabaigoje neviršijo 43 mln. eurų.

Subsidijos nebus teikiamos žemės ūkio, žuvininkystės, akvakultūros sričių įmonėms, kredito ir finansų įstaigoms.