Verslas

2016.03.17 13:12

Daugiausia taros priduodama mažesniuose miestuose

LRT.lt 2016.03.17 13:12

Praėjus daugiau nei mėnesiui po naujos taros supirkimo sistemos įdiegimo, prekybos tinkle „IKI“ iš viso priduota beveik trys milijonai taros pakuočių. Taip pat ryškėja tendencija, jog daugiausiai taromatai susidomėjimo sulaukia mažesniuose Lietuvos miestuose, rašoma prakybos tinklo pranešime spaudai. 

Prekybos tinklo parduotuvėse šiuo metu įrengta 170 taromatų, kurie nuo vasario pradžios iki šios dienos jau surinko daugiau nei 1,3 mln. vienetų daugkartinės ir maždaug 1,6 mln. vienkartinės taros pakuočių. Pasak prekybos tinklo viešųjų ryšių vadovės Bertos Čaikauskaitės, šie skaičiai – net tris kartus didesni, nei buvo planuota.

„Mūsų tikslas – kad pirkėjai kuo greičiau priprastų naudotis taromatais ir pats procesas jiems taptų kasdienis, patogus ir greitas. Ši naujovė mums prilygsta kone euro įvedimo laikotarpiui, kuris pareikalavo taip pat daug dėmesio ir investicijų, be to, ruošiantis taromatų įvedimui sukūrėme apie 100 naujų darbo vietų. Tikimės, kad ilgainiui naudojimasis taromatais taps įpročiu, kuris reikšmingai prisidės prie mūsų aplinkos išsaugojimo“, – teigia B. Čaikauskaitė.

„Taromatų populiarumas nuo jų įrengimo dienos pranoko mūsų lūkesčius ir pastebime, kad pirkėjams, ypatingai iš mažesnių miestų, smalsu juos išbandyti. Palyginimui, Šilutėje esančioje mūsų parduotuvėje per vasario mėnesį buvo surinkta 30 tūkst. vienetų taros pakuočių, kai vienoje iš didesnių mūsų parduotuvių Vilniuje – net tris kartus mažiau – vos 10 tūkst.“, – skaičiais dalinasi prekybos tinklo viešųjų ryšių vadovė.

Prekybininkų teigimu taip pat aktyviai taromatams tarą priduoda ir kiti mažesni Lietuvos miestai – Tauragė, Kėdainiai ir Prienai.