Naujienų srautas

Verslas2016.03.17 12:49

Lenkijos žiniasklaida: Briuselis nubaus „Lietuvos geležinkelius“

15min.lt 2016.03.17 12:49

Europos Komisija skirs baudą „Lietuvos geležinkeliams“ už Rengės ruožo išardymą. Greičiausiai apie tai trečiadienį už uždarų durų ir kalbėjosi naujasis „PKN Orlen“ vadovas Wojciechas Jasinskis su Lietuvos premjeru Algirdu Butkevičiumi. Po susitikimo nė viena pusė neteikė komentarų.

Už beveik 20 kilometrų Rengės geležinkelio ruožo išardymą Europos Komisija (EK) skirs baudą „Lietuvos geležinkeliams“, teigia Lenkijos portalas Energetyka24.com, remdamasis šaltiniais EK.

EK ruošiasi nubausti „Lietuvos geležinkelius“ artimiausiomis savaitėmis. Bauda gali siekti iki 10 proc. „Lietuvos geležinkelių“ pajamų.

2014 metais „Lietuvos geležinkelių“ pajamos siekė 473 mln. eurų (apie visas 2015 metų pajamas informacija dar nėra skelbiama). Tai reiškia, kad EK bauda „Lietuvos geležinkeliams“ gali siekti iki maždaug 50 mln. eurų.

EK bauda „Lietuvos geležinkeliams“ sudarys prielaidą Lenkijos įmonei „Orlen“ prašyti kompensuoti žalą, kurią įmonė patyrė dėl geležinkelio ruožo išardymo. Taigi Lietuvai būtų papildoma finansinė našta.

Rengės ruožą „Lietuvos geležinkeliai“ išardė 2008 metų rugsėjį – buvo sustabdytas geležinkelių eismas tarp Lietuvos ir Latvijos. Dėl to į Latviją „Orlen“ kroviniai keliauja nebe tiesiausiu keliu, o daro nemažą lanką, tai bendrovei yra papildoma finansinė našta, o „Lietuvos geležinkeliams“ – papildomos pajamos.

„Orlen“ EK dėl Rengės ruožo pasiskundė 2008 metais, nes Lenkijos koncerno valdoma Mažeikių naftos perdirbimo gamykla prarado efektyviausią eksporto kelią.

„Lietuvos geležinkeliai“ kol kas nekomentuoja pasirodžiusios informacijos.

„Kol nėra Europos Komisijos sprendimo, nesiimame komentuoti“, – 15min sakė bendrovės atstovė spaudai Inga Čiuberkytė.

Praėjusiais metais „Lietuvos geležinkeliai“ teigė, kad Rengės ruožo rekonstrukcijos techninis projektas yra paruoštas, tačiau nepradėtas dėl lėšų stygiaus.

Preliminariais skaičiavimais, ruožo rekonstrukcija galėtų kainuoti apie 11,5 mln. eurų. Tikimasi, kad dalį lėšų galėtų padengti ES fondų pinigai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi