Verslas

2013.03.06 15:34

Vyriausybė pritarė „NordBalt“ elektros jungties kabelio statybos darbams

ELTA 2013.03.06 15:34

Šiandien posėdyje Vyriausybė pritarė vieno reikšmingiausių Lietuvos strateginių energetikos projektų –„NordBalt“ elektros jungties povandeninio kabelio – statybai pagal „NordBalt“ jungties Klaipėdos apskrityje specialųjį planą. Ministrų kabinetui pritarus bus kreipiamasi dėl statybą leidžiančio dokumento bei  prasidės paruošiamieji statybos darbai.  

Trečiadienį posėdyje Vyriausybė pritarė vieno reikšmingiausių Lietuvos strateginių energetikos projektų –„NordBalt“ elektros jungties povandeninio kabelio – statybai pagal „NordBalt“ jungties Klaipėdos apskrityje specialųjį planą. Ministrų kabinetui pritarus bus kreipiamasi dėl statybą leidžiančio dokumento bei  prasidės paruošiamieji statybos darbai.

Tarptautinė Lietuvos ir Švedijos „NordBalt“ elektros jungtis sujungs Baltijos ir Šiaurės Europos valstybių elektros energetikos sistemas, užtikrins elektros tiekimo saugumą ir patikimumą bei sudarys technines sąlygas integruoti Lietuvos ir besiformuojančią Baltijos valstybių elektros rinką į bendrą Šiaurės Europos regiono valstybių elektros rinką.

Pradėjus jungties eksploataciją Lietuvai bus užtikrinta galimybė prekiauti elektra su Šiaurės Europa. Jungtį sudarys nuolatinės srovės aukštos įtampos povandeninis ir požeminis kabeliai ir srovės keitiklių stotys Klaipėdoje ir Nybro (Švedija).

Šių metų rudenį planuojama atlikti horizontalųjį gręžimą iš Kuršių Nerijos į Baltijos jūrą ir pasirengti jūrinio kabelio instaliavimo darbams. Kabelio instaliavimo darbų pradžia numatyta 2014 m. balandžio mėn.

Numatoma, kad maždaug 450 kilometrų ilgio „NordBalt“ jungties eksploatacija prasidės 2015 m. gruodį ir jos galia sieks 700 MW. Tai bus trečia pagal ilgį povandeninė elektros jungtis pasaulyje.