Verslas

2016.03.15 17:55

L. Linkevičius: Ukrainos žmonės nusipelnė bevizio režimo su ES

LRT.lt 2016.03.15 17:55

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius kovo 15 dieną Kijeve vykusiuose susitikimuose su Ukrainos Prezidentu Petro Porošenko, Aukščiausiosios Rados pirmininku Volodymyru Groismanu, ekonominės plėtros ir prekybos ministru Aivaru Abromavičiumi aptarė Ukrainos vidaus politinę situaciją, šalyje vykdomas reformas ir saugumo situaciją rytų Ukrainoje, rašoma pranešime spaudai.

P. Porošenko pristatė Ukrainoje vykdomas reformas, tarp jų – Asociacijos sutarties su Europos Sąjunga Išsamios ir visapusiškos laisvosios prekybos erdvės dalies (DCFTA) įgyvendinimo srityje ir siekiant bevizio režimo su ES. Aukščiausiosios Rados pirmininkas informavo ministrą apie šiandien Ukrainos parlamente priimtą elektroninio deklaravimo įstatymą.

L. Linkevičius pažymėjo, kad Lietuva nuosekliai remia kuo spartesnį ES bevizį režimą, kurio nusipelnė Ukrainos žmonės.

„Sveikinu šiandien Radoje priimtą elektroninio deklaravimo įstatymą, kuris atveria kelia beviziam režimui su ES. Galimybė keliauti į Europą be vizų paskatins ekonominius, kultūrinius, akademinius, jaunimo ir kitus Ukrainos ryšius su Europa. Šie ryšiai praturtins tiek Ukrainos, tiek Europos visuomenes“, – sakė L. Linkevičius.

„Matome dideles Ukrainos pastangas įgyvendinant reformas, kurios vykdomos sunkiomis, vis dar tebesitęsiančios išorės agresijos prieš Ukrainą sąlygomis. Būtent ryžtingos ir į rezultatus orientuotos reformos yra geriausias atsakas tiems, kurie nuo pat agresijos pradžios nesėkmingai siekė parklupdyti Ukrainą, sutrukdyti jūsų šalies siekiui glaudžiau bendradarbiauti su ES“, – teigė ministras.

„Deja, bet laikas nėra Ukrainos sąjungininkas. Ukraina turi sustiprinti pastangas vykdant reformas, kurios visų pirma yra reikalingos Ukrainos žmonėms“, – pažymėjo ministras.

Su Ukrainos vadovais ministras taip pat aptarė priemones, kurių būtų galima imtis, kad asmenys, atsakingi už Ukrainos pilotės Nadijos Savčenko kalinimą ir farsu pavirtusį teismo procesą, neišvengtų atsakomybės.

Ukrainos vadovai dėkojo Lietuvai už solidarumą ir paramą reformų kelyje. L. Linkevičius pakartojo Lietuvos pasiryžimą tvirtai remti Ukrainą reformų kelyje ir dalytis eurointegracine patirtimi.

Antradienį ministras taip pat susitiks su Ukrainos Ministru Pirmininku Arsenijumi Jaceniuku ir užsienio reikalų ministru Pavlo Klimkinu.