Verslas

2016.03.15 14:20

Susitikime dėl naftos gavybos įšaldymo gali dalyvauti 14 šalių

ELTA 2016.03.15 14:20

Planuojamame susitikime dėl naftos gavybos įšaldymo gali dalyvauti ne mažiau kaip 14 šalių. Antradienį tokią informaciją pateikia arabų šalių laikraščio „Asharq Al-Awsat“ interneto portalas.

Leidinio duomenimis, derybose dėl kainų pasaulinėje rinkoje stabilizavimo ir naftos gavybos lygio įšaldymo susitiks ne mažiau kaip 14-os valstybių atstovai. Teigiama, kad prie keturių iniciatyvą parodžiusių valstybių – Rusijos, Saudo Arabijos, Kataro ir Venesuelos – prisijungs dar mažiausiai dešimt naftą išgaunančių valstybių.

Keli patikimi Naftą eksportuojančių šalių organizacijos (OPEC) šaltiniai nurodo, kad pats susitikimas greičiausiai vyks Kataro sostinėje – Dohos mieste. Anksčiau dar dviem galimomis susitikimo vietomis buvo minimi tokie miestai kaip Maskva ir Viena, pastarojoje įsikūrusi OPEC būstinė.

Tiksli derybų data dar nėra skelbiama, tačiau, pasak šaltinių, jos greičiausiai įvyks Dohoje per pirmąsias dvi balandžio savaites, vėliausiai – balandžio viduryje. Tiesa, teigiama, kad oficialūs pakvietimai rengiamų derybų dalyviams dar nėra išsiuntinėti.